[FOTO] Utakmica Rijeke i Istre bez pobjednika; završila rezultatom 1:1

Rijeka je tako, nažalost, nastavila niz bez domaće prvenstvene pobjede koji će prijeći brojku od 100 dana.

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Istre 1961 podijelili su bodove (1:1) u utakmici 21. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je ponovo loše otvorila utakmicu. Već u petoj minuti Blagojević je okomitom loptom pronašao Gržana koji se sjurio prema golu Rijeke i poentirao – 0:1.

Rijeka je odgovorila samo tri minute kasnije. Andrijašević je uspio prenijeti jednu loptu do Murića koji je ušao u kazneni prostor i precizno naciljao suprotni kut – 1:1!

U devetoj minuti Istra 1961 se ponovo veselila, ali ono je bilo kratkog vijeka. Gržan je iščeprkao loptu na desnoj strani kaznenog prostora i ubacio, a iz drugog plana ušao je Lončar i poentirao!

Nakon provjere VAR-a pogodak je poništen zbog igranja rukom Gržana kojega je lopta pogodila nakon duela sa Arsenićem

U 21. minuti udarac Andrijaševića nije bio precizan, dok se pet minuta kasnije Pavičić odlično oslobodio u kaznenom prostoru Istre 1961 i odigrao povratnu loptu za Andrijaševića, ali udarac je otišao preko grede.

Do kraja prvog dijela po jedan opasan udarac na obje strane. U 40. minuti Stefan Lončar se odlično izborio za poziciju, ali udarac sa 16 metara ukrotio je Nevistić.

U 43. minuti Andrijašević se odlično izborio za poziciju, ali njego udarac obranio je Lučić.

Istra 1961 prijetila je ponovo u 49. minuti. Nakon pogreške Štefulja, Gržan je ponvo krenuo prema golu Rijeke, ali u duelu Galovićem nije uspio doći do lopte

U 53. minuti Andrijašević se još jednom izborio za poziciju i pucao iz okreta, ali vratar Istre bio je na mjestu.

U 71. minuti Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Arsenić je pucao iz blizine, ali lopta je otišla pored vratnice.

Samo tri minute kasnije, nakon kornera, Andrijašević je pucao iz neposredne blizine, Stefana Lončara pogodila je lopta na crti.

Već nakon novog udarca iz kuta u idućoj akciji,  Kulenović je zadnji pucao glavom, ali udarac je bio preslab da bi svladao vratara Istre.

U 80. minuti velika prilika za Istru. Blagojević je ostao sam na 16 metara, ali udarac je otišao preko grede

U 86. minuti, nakon novog kornera, lopta se odbila do Mudražije koji je sa 16 metara potegnuo iz voleja, ali udarac je otišao pored gola.

Na kraju utakmice veliku priliku imao je Josip Drmić, koji je debitirao u bijelom dresu, ali napadač Rijeke previše je oklijevao i propala je prilika.