FOTO, VIDEO: Časni oproštaj od Europa lige – Riječani minimalno poraženi u Sevilli

sevilla_rijeka_europska_liga_nogomet (47)

Nogometaši Rijeke minimalno su poraženi od Seville (1:0) u posljednjoj utakmici skupine G UEFA Europa lige. Protiv četvrtoplasirane momčadi Primere Rijeka se predstavila u vrlo dobrom izdanju, posebno u drugom poluvremenu, stvorila nekoliko obećavajućih prilika i u dobrom svjetlu oprostila se od europskih natjecanja za ovu sezonu. Veliku fotogaleriju iz Seville pogledajte na ovom linku

sevilla_rijeka_europska_liga_nogomet (4)

Sevilla – Rijeka se oprostila od Europe za ovu sezonu, ali to je napravila uzdignute glave. U gostima kod aktualnog branitelja naslova pobjednika UEFA Europa lige momčad Matjaža Keka minimalno je poražena u utakmici u kojoj je pokazala dva različita lica.

Ono prvo, iz prvog dijela utakmice, u kojem je teško odgovarala na kombinatornu igru Seville začinjenu s puno trke veznih igrača, dok je u nastavku još jednom podigla razinu igre i prava je šteta što pogotkom nije oplodila nekoliko odličnih prilika i zakomplicirala utakmicu.

sevilla_rijeka_europska_liga_nogomet (41)

Jedini pogodak na utakmici postigao je Denis Suarez u prvom poluvremenu, dok je Rijeka u nastavku u nekoliko odličnih situacija (Jajalo, Kramarić, Kvržić) propustila zakomplicirati utakmicu i vratiti nadu u prolaz.

– Čestitke Sevilli na pobjedi i prolasku u daljnji krug. Teška utakmica za nas, znali što nas čeka na Pizjuanu jer nije lako igrati protiv ovako kvalitetne momčadi. U ovakvim utakmicama moraš iskoristiti ono malo prilika, imati sreće… Želim čestitati svim igračima i svima u klubu na odličnoj europskoj sezoni. Za nas danas je ovo bio pogled prema kvaliteti europskog nogometa u kojem Sevilla spada u sam vrh – rekao je Matjaž Kek.

sevilla_rijeka_europska_liga_nogomet (14)

Ipak, osam pobjeda u euro-sezoni, od čega dvije pobjede i remi u skupini UEFA Europa lige, učinak je kojim se Rijeka može ponositi budući da se momčad Matjaža Keka još jednom na pravi način prezentirala nogometnoj Europi… Proljeće u Europi ove je sezone pobjeglo, iduće tko zna… Rijeka opet sanja…

I ovaj put nije izostala podrška Armade, a na dalek put otisnulo se nekoliko stotina navijača Rijeke