FOTO, VIDEO: Dinamo uspješniji, Vlatković dao počasni gol

opatija_dinamo_tekma-1…počasni udarac izveo je Mario Bassa, a Niko Vlatković postigao je počasni pogodak…
…kratki video isječak s nekoliko akcija pogledajte u nastavku teksta, a fotogaleriju možete pogledati klikom na ovaj link

Opatija – Po prekrasnom, sunčanom poslijepodnevu, pred prepunim tribinama na opatijskom campu, jučer je odigrana revijalna utakmica između stogodišnjaka NK Opatije i ovogodišnjeg sudionika Lige prvaka – zagrebačkog Dinama.
Uvertira u ovu krasnu, slavljeničku feštu, upriličena je u opatijskoj villi Angiolini, a nastavak je uslijedio neposredno prije početka same utakmice.
opatija_dinamo_tekma-2
Nakon zajedničkog fotografiranja svih sudionika utakmice, kapetanu Dinama, Ivanu Tomečaku, vološćanska legenda – maestro Claudio Frank – darovao je umjetničku sliku. Prvi, počasni udarac na utakmici odigrala opatijska nogometna legenda Mario Bassa koji nam je netom prije kazao: – Sretan sam što imam čast prisustvovati ovoj utakmici koja predstavlja povijesni događaj za naš klub i za naš grad.
Nekoliko minuta nakon početka utakmice, Damir Radomir, mogao je pogoditi mrežu da je malo bolje reagirao nakon greške Tonela, no lopta je prohujala kraj gola. Nakon desetak minuta Krstanović je postigao prvi pogodak za – 0 : 1, a samo četiri minute je trebalo Kramariću da povisi na – 0:2. Za treći gol krivi su isključivo domaćini, koji su dogovarali kako postaviti obranu zbog izvođenja slobodnog udarca, Tomečak je kratko gurnuo loptu Kramariću koji zabija za – 0:3. Počasni pogodak za Opatijce postigao je Niko Vlatković u 74. minuti, a za dodatno uzbuđenje pobrinuo se je Noval, koji je lobom prebacio golmana Dinama, no siguran zgoditak s crte je izbacio Barbarić.
opatija_dinamo_tekma
Inače, Opatijska ekipa drugo poluvrijeme zaigrala je u kompletno promijenjenom sastavu, dok je Kruno Jurčić pred sam kraj utakmice uveo u igru Sammira, Marottia, Sylvestra, Callela, Karamatića i Špehara, također sve prisute u poluvremenu animirale su Male opatijske mažoretkinje.
Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, svi sudionici utakmice ispraćeni su burnim pljeskom zadovoljne publike, a organizatori nisu skrivali svoje zadovoljstvo.
.
NK OPATIJA – NK DINAMO 1 : 3
Sudac: Đani Mihočka (Volosko), pomoćnici: Stojaković (Lovran) i Kulaš (Mo. Draga).
Strijelci: 0:1 Krstanović (14′), 0:2 Kramarić (18′), 0:3 Kramarić (48′), 1:3 Vlatković (74′)

OPATIJA: Vukić, Tkalčević, Zobić, Tokić, Corallini, Šuker, Mance, Rudan, Radomir, Kolić, Šimić (Jakopović, Matković, Mohorović, Iskra, Krnjatić, Bubnić, Kirigin, Milenković, Samardžija, Matovina, Saleš, Kremenović, Vlatković, Noval).
DINAMO: Lončarić, Kramarić, Tomečak, Tonel, Barbarić, Pokrivač, Cufre, Puljić, Palić, Morales, Krstanović (Sammir, Marotti, Sylvestr, Callelo, Karamatić, Špehar).