FOTO/VIDEO Matulji i dalje stopostotni, u Munama pao Risnjak

Do pobjede Matuljci nisu došli lako iako su puno više pokazali od Risnjaka u vrlo korektnoj utakmici. Nekoliko fotografija i video prilog s utakmice pogledajte u nastavku teksta…

Mune – Matulji su pobjedom nad Risnjakom 5:3 zadržali 100-postotni učinak. Četiri utakmice – četiri pobjede. Zajedno s Klanom, pobjegli su ostatku lige. Tri boda zaostaje trećeplasirani OŠK Omišalj predvožen Amadom Sharbinijem, a svi ostali su daleko, daleko. Od ekipa s Liburnije, petoplasirani Lovran ima šest bodova, a pretposljednja Draga tek dva boda.

Do pobjede Matuljci nisu došli lako iako su puno više pokazali od Risnjaka u vrlo korektnoj utakmici. Matulji igraju lijep nogomet, pun paseva i ideje, no nedostaje koncentracije u obrani. Naime, primljeni golovi nisu bili plod dobrih akcija protivnika već nedostatka koncentracije u obrani Ljubičastih. Ima olakotnih okolnosti, danas su iz standardne obrambene četvorke nedostajala trojica zbog ozljeda. Novu obranu ipak treba uigrati.

Dva puta su Matuljci vodili (1:0 i 2:1), jednom gubili (2:3). Od 8 golova, čak 6 je palo iz prekida. Prva dva gola su Matuljci zabili glavom. Četvrti gol je najljepši, izvrsna kombinacija asistenta Šnelera i dvostrukog strijelca Džaje. Mrežu u zadnjoj minuti Šneler pogađa iz slobodnjaka s 20 metara. Matulji su imali još šest velikih prilika, no vratar gostiju Krivaja imao je svoj dan. Pamti se i izvrstan slobodnjak Šnelera i izvrsna obrana Krivaje. Prijetili su i gosti. Ili iz kontri ili iz kornera. Recimo, kod gola za 2:2 izveli su četiri kornera u minutu i pol. Domaćini su neusporedivo bolje vezli po terenu, a igra je na sigurnosti dobila pred kraj kad se Šneler povukao u polušpicu.

Matulji – Risnjak 5:3 (2:2)
MUNE Stadion Crikvena draga
Gledatelja: 30
Sudac: Klarić (Ratulje)
Strijelci: 1:0 Džaja (24.), 1:1 T. Žagar (32.), 2:1 Šimić (37.), 2:2 Cvijanović (45.), 2:3 T. Žagar (54.), 3:3 Bonicioli (54.), 4:3 Džaja (73.), 5:3 Šneler (90.)
Žuti kartoni: Pavešić (Matulji), Čop (Risnjak)

MATULJI: Ravlić, Grgić, Trošelj, Đuran (53 Tursunović), Bonicioli, Džaja, Šneler, Pavešić, Šimić, Kalanj, Sirić (68 Ahmeti)

RISNJAK: Krivaja, T. Žagar, Babić, Dramac, Cvijanović, Lučić, Komar, Čop, Rupe (77 Stojanović), Kuterovac, R. Žagar