FOTO/VIDEO Napoli ‘spašavao živu glavu’ na Rujevici, Rijeka izgubila usprkos odličnoj predstavi

Domaćini su odigrali izvrsnu utakmicu, imali jedno od najboljih otvaranja zadnjih godina, no nes(p)retno su ostali bez bodova!

Rijeka –  Sjajnu igru predstsavila je večeras Rijeka koja je na Rujevici u susretu 3. kola Europske lige dočekala favorizirani Napoli. No, kako je utakmica krenula, neupućeni gledatelj vjerojatno bi zaključio da su uloge obrnute. Domaćini su napadali, igrali otvoreno i hrabro, stvarali šanse i realizirali ih – u 13. minuti Robert Murić pogodio je za vodstvo 1:0. Da je bilo moguće, „eruptirale“ bi tribine, a ovako su navijači slavili u toplini svojih domova. Napoli je izjednačio krajem prvog dijela, praktički iz prve prilike na utakmici.

U drugom dijelu domaća ekipa malo je pala, pokazao se zamor, a Napoli je pojačao agresivnost i počeo stvarati šanse pred vratima Nevistića. No, vratar „bijelih“ bio je suvremen u svom prostoru, a niti Rijeka nije bila bez prilika. U 49. minuti Yateke je prošao po desnoj strani, pronašao Menala na rubu kaznenog prostora. Menalo je sjajno naciljao, ali vratnica je spasila goste!

Ipak, u 63. minuti jedan igrač Rijeke upisao se u strijelce, no nažalost na krivoj strani. Napoli je poveo autogolom domaćeg braniča, praktički iz ničega. Nakon ubačaja s lijeve strane, Filipa Brauta je pogodila lopta i nes(p)retno se odbila u mrežu.

Pala je tada motivacija domaćina, a gosti su nastavili „stiskati“ i do kraja utakmice stvorili još nekoliko izglednih šansi.