FOTO, VIDEO: NK Rijeka – Remi protiv Lyona, Kantrida ostala neosvojiva utvrda!

nk_rijeka_lyon_kantrida_2013

Kantrida i dalje ostaje neosvojiva utvrda, a prekrasan eurogol za Bijele postigao je Andrej Kramarić! Sve navijače Rijeke posebno je dirnula gesta samih igrača, koji su po završetku utakmice pozdravili praznu zapadnu tribinu. Spomenutim činom igrači su se zahvalili Armadi na podršci koju su imali tijekom cijele utakmice.

Rijeka – Nogometaši Rijeka osvojili su novi bod u Europskoj ligi – 1:1 protiv Lyona – uz dojam da se moglo i više. Rijeka je s francuskim velikanom, u najmanju ruku, bila ravnopravan protivnik. A da je bilo više sreće u prvom poluvremenu, možda se moglo i do pobjede. Nakon što je Rijeka bolje započela utakmicu i prvih deset minuta zagospodarila terenom, a veliku prigodu je imao Benko u 12. minuti, Lyon je ipak prvi došao do vodstva. Iz prekida!

nk_rijeka_lyon_kantrida_2013_1

Igrala se 14′ kad je nakon kornera neopreznost Riječana iskoristio Plea i iz blizine, nogom pogodio gol Vargića. 0:1!

No nakon toga opet su Riječani ti koji daju ritam utakmice. A uskoro se inicijativa pretočila u izjednačenje. Marić je uhvatio jednu ‘ničiju’ loptu na sredini terena te je glavom dodao do Kramarića. Centarfor Rijeke dobro prima i sa više od 20 metara neobranjivo pogađa lijevi gornji kut golmana Gorgelina. 1:1!

I sve nakon toga bilo je u znaku Rijeke. Imala su domaći čak dvije fenomenalne prigode. Prvo je Kvržić odlično probio desnu stranu i šalje loptu za Benka. Benko iz prve škaricama pogađa loptu koja se odbija do samog Kramarića. No on ipak s pet metara ne uspjeva dobro zahvatiti loptu. To je bilo u 24. minuti, a samo par minuta kasnije opet je Kvržić probio svoj bok, ušao duboko u 16 metara gostiju i s nekoliko metara dao loptu paralelnu s gol linijom. No ipak nitko od Riječana je nije uspio ugurati u mrežu. Poluvrijeme je i završilo 1:1 uz dojam da je Rijeka puno bolja momčad.

nk_rijeka_lyon_kantrida_2013 (28)

Drugi dio bolje otvaraju Francuzi. Gourcuff je imao odličnu prigodu u 51 minuti, ali je neometan s 15 metara po sredini, promašio gol. Ubrzo nakon toga trener domaćih Matjaž Kek radi svoju prvu izmjenu. Ulazi Alispahić, a izlazi Sharbini. Francuzi, očito nešto bolje fizički spremniji, ne popuštaju. Dobru prigodu imao je u 66. minuti i Briand, ali je Vargić bio na mjestu. Rijeka je probavala polukontrama i probojima s boka, ali su lopte Bertoše i Kramarića ipak prije stigle do stopera Lyona nego do natrčalog Benka.

Utakmica se ipak smirila u posljednjih dvadeset minuta, iako je Lyon imao nešto više loptu u nogama. No prijetili su samo iz prekida, kao u 80. minuti kada je Briand promašio loptu nakon što su kretnjama u bloku Francuzi nadmudrili Riječane.

Završava neriješeno. Slavlje uz gorčinu da se ipak novi veliki europski bod nije mogao proslaviti uz Armadu na zapadnoj tribini.

Nakon utakmice trener Rijeke Matjaž Kek na službenoj press konferenciji izgledao je i zvučao zadovoljno. Posebno je pohvalio ambijent i sve one ljude koji su došli i napunili dio stadiona u koji se moglo ući.

nk_rijeka_lyon_kantrida_2013_2

– Hvala navijačima i svima onima koji su napunili stadion. Zaista je divno igrati na Kantridi i sretan sam što smo i dalje ostali neporaženi, iako smo igrali protiv vrlo ozbiljnih europskih ekipa s klasnim igračima. Rezultat je realan. 65 minuta smo odigrali na vrlo visokom nivou. Ovo je ipak europski tempo i nije čudno što smo pali u finišu. U svakom slučaju pošteno smo odigrali i vjerujem kako smo na pravom putu, izjavio je Kek.

Nakon osvojenog boda protiv Lyona jedna od najčešćih tema nakon utakmice bio je pogodak Andreja Kramarića. U nastavku poslušajte kako je on vidio pogodak za 1:1 i što je još nakon utakmice izjavio vrijedni Mateo Bertoša.

Sinoć je Armadin zapad bio cijeli stadion, a podrška sa svih tribina nije jenjavala svih 90 minuta utakmice. Također, revoltirani UEFA-inom kaznom u 31. minuti s Armadine tribine čuli su se povici ‘UEFA mafija’, a sve je bilo dodatno začinjeno napisima ‘Keltski križ’ na četiri jezika. Također, jedna zastava s parolom ‘Kek kralj Kantride’ bila je posebno posvećena treneru Matjažu Keku,

Sve navijače Rijeke posebno je dirnula gesta samih igrača, koji su po završetku utakmice pozdravili i praznu zapadnu tribinu. Spomenutim činom igrači su se zahvalili Armadi na podršci koju su imali tijekom cijele utakmice.