FOTO/VIDEO Nogometaši Opatije pobijedili Novigrad, krajem listopada dolazi Dinamo

Luka DAMJANOVIĆ

Veliki uspjeh Opatijaca ima još veću vrijednost jer će se Opatijci susresti sa sudionikom Lige prvaka Dinamom 30. listopada na mitskoj Kantridi.

Opatija – Nogometaši Opatije svladali su Novigrad u kupu i izborili osminu finala u kojem će dočekati europski Dinamo. Po svemu sudeći, posljednjeg dana listopada igrat će se na Kantridi. Pobjeda je izborena po natopljenom terenu od jake kiše.

U prvih 20 minuta podjednake igre, Novigrad dominira u prilikama. Već u 3. minuti su iz kontre uposlili domaćeg vrata koji atraktivnom paradom zaustavlja pokušaj gostiju. Nedugo zatim Opatija odgovara, Bjelanović petom ostavlja za Glavaša čiji udarac odlazi pored gola. Nakon greške u obrani Opatije, u lijepoj poziciji se našao Rivelino čiji udarac također odlazi pored gola.

U 24. minuti nakon ubačaja Pejanović, Bjelanović glavom zabija i dovodi Opatiju u vodstvo. Ubačaj gostiju je iznenadio Ivešu, ali u korekciji se našao Jukičić koji drži Opatiju u vodstvu. Opatija do kraja poluvremena preuzima inicijativu i stvara više prilika. U 37. minuti drugi gol zabija Bjelanović, a u ulozi asistenta opet se pronašao Pejanović.

Početkom drugog poluvremena Opatija stvara prigode, da bi u 67. minuti zabio Bogolin kojega je u dubinu proigrao Glavaš. Dvije minute kasnije Vlatković se našao u kontaktu s gostujućim napadačem te sudac pokazuje na bijelu točku. Topić smanjuje vodstvo na 3:1. Nakon primljenog gola igra Opatije nije pala te su uz još pokoju priliku priveli utakmicu kraju.

Utakmica 1/16 Hrvatskog kupa
OPATIJA – NOVIGRAD 3:1
Igralište Opatija
Gledatelja: 100
Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić)
Strijelci: 1:0 Bjelanović (24), 2:0 Bjelanović (37), 3:0 Bogolin (67), 3:1 Topić (69-11m)
Žuti kartoni: Bjelanović, J. Rudan, Jukičić, Vlatković, Malinić (Opatija), Jelić (Novigrad)
Crveni karton: Bogolin (69, trener Opatije zbog prigovora na odluku suca za kazneni udarac)

OPATIJA: Iveša, Malinić, Vlatković, Jukičić, J. Rudan, Kovačević, Glavaš, Furijan, Bogolin (70′ Matulja), Pejanović (72′ Lucić), Bjelanović (85′ T. Rudan)

NOVIGRAD: Nicoletti, Jelić, Pamić, Osmanović, Mohenski (80′ Salihić), Dukađin (88′ Stritar), Topić, Bijelić (88′ Makovac), Miškulin, Najhart, Rivelino

Kako je protekao kišni susret na opatijskom campu provjerite u priloženom video isječku i fotogaleriji…

Parovi osmine finala (30. listopada): Opatija – Dinamo, Varaždin/Rudeš – Buje/Rijeka, Gorica/Zagreb – Hajduk, BSK – S. Belupo, Šibenik – Belišće/Split, Zagora/Zadar – Osijek, Vinogradar – Lokomotiva, Kurilovec/Istra 1961 – Inter.