FOTO/VIDEO Nogometaši Opatije u ruletu s bijele točke ostali bez kupa

Tekst i foto: Anto Ravlić

Crikveničani su izjednačili 7 minuta prije kraja, a potom je rulet penala donio pehar Crikveničanima koji su više željeli pobjedu…

Crikvenica – Dramatično finale županijskog kupa pripalo je Crikvenici koja je pobijedila drugoligaša Opatiju udarcima s bijele točke nakon 1:1 u 90. minuta. Gotovo sve zanimljivo događalo se posljednjih deset minuta i nakon 90. minuta. Praktično jedini ozbiljan udarac na gol do finiša utakmice je bio pogodak Fumića za vodstvo Opatije u 66. minuti. Sve do vodstva, Opatija je potpuno kontrolirala utakmicu, imala izrazitu terensku nadmoć, no šansi niti za lijek.

Preokret se praktično zbio minutu prije izjednačenja. Crikvenica sve daje u napad. Sudac Bebek je ocijenio da je Bertoša laktom zaustavio ruku upućenu iz slobodnog udarca. Iveša brani penal kapetanu Butorcu, a nakon odbijanca još jednom briljantnom intervencijom spašava svoju mrežu. No, u sljedećem napadu Imeraj iz blizine pogađa za 1:1. Potom sijeva na sve strane. Posebno pred golom Opatije. No, prvu šansu imaju Opatijci, a Baričević skida stopostotnu šansu. Potom izvanredni Iveša izlazi kao pobjednik iz situacije jedan na jedan sa Šarkovićem.

Sigurni su s bijele točke bili Butorac, Matešković i vratar Baričević za Crikvenicu dok su za Opatiju pogađali Lucić, Josip Rudan i Bertoša. Za Crikvenicu nije pogodio Imeraj, a za Opatijce Glavaš i Čanković. Odlučujući penal zabio je Šarković. Krenulo je neopisivo slavlje. Još jednom se pokazalo da kup teško razaznaje favorite. Trećeligaš je nadmašio drugoligaša. Može se slobodno napisati da je utakmicu odlučila želja. Crikvenica je više željela pehar od Opatijaca koji su posljednje vrijeme nizali samo uspjehe.

CRIKVENICA – OPATIJA 5:4 (1:1, 0:0)