FOTO, VIDEO: Nogometaši Rijeke pobijedili Istru – Rutinska pobjeda za kraj sezone

hnk_rijeka_istra_ivan_vargic_oprostaj_2016 (3)

Brezovec je lijepim udarecem prebacio živi zid i udvostručio prednost Rijeke – 2:0. Video prilog pogledajte u nastavku teksta, dok veliku fotogaleriju možete pogledati na ovom linku

hnk_rijeka_istra_ivan_vargic_oprostaj_2016 (5)

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 u utakmici 36. kola MAXtv Prve lige i na taj način zaključili su sezonu osvojivši rekordan broj bodova (77). Rijeka je ujedno u četvrtom ogledu ove sezone upisala četvrtu pobjedu protiv pulskog sastava.

Istra 1961 bolje je ušla u utakmicu i propustila dvije velike prilike. U drugoj minuti Mišić je ubacio s desne strane, Repić je ostalo gurnuti loptu u praznu mrežu, ali pogodio je vratnicu!

Sedam minuta kasnije Da Silva je pobjegao zadnjoj liniji Rijeke, zaobišao Prskala, ali Samardžić je dobro reagirao i spriječio da lopta uđe u gol.

Rijeka je zatim preuzela kontrolu. Pokušao je prvo Vizinger s dvadesetak metara, a zatim se Ristovski odlično ubacio iz drugog plana, ali njegov udarac lijevom nogom obranio je vratar Brkić.

hnk_rijeka_istra_ivan_vargic_oprostaj_2016 (1)

Uslijedili su pokušaji Brezovca i Bezjaka, a zatim je stigao pogodak Vešovića. Brezovec je izveo slobodan udarac, Vešović je bio najviši i glavom poentirao – 1:0.

U završnim minutama prvog dijela Ristovski je ubacio, vratar Brkić nije dobro reagirao, ali Vizinger nije uspio najbolje pucati i poslati loptu u mrežu.

Rijeka je čvrsto ušla u nastavak utakmice, nakon opasnog pokušaja s 35 metara, Maleš je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora u 52. minuti.

Brezovec je lijepim udarecem prebacio živi zid i udvostručio prednost Rijeke – 2:0.

hnk_rijeka_istra_ivan_vargic_oprostaj_2016 (2)

– Čestike svima posebno u klubu, od kancelarija, trenera, navijačima i svima kojima je Rijeka u srcu za rekordnih 77 bodova u prvenstvu. Čestike posebice igračima kojima želima ugodan i miran odmor. Hvala svima koji su nam kroz turbulentnu sezonu pomogli da dođemo do rekordnog broja bodova, rekao je Matjaž Kek nakon pobjede protiv Istre 1961.

– Bitno je da smo pobijedili Istru. Bila je tu jedna iskrena ideja skupljanja novaca za vukovarski vodotoranj.  Svi znamo kakav je to simobl u hrvatskoj povijesti. Tu je naravno i Armadin rođendan, oproštaj Ivana Vargića, zaključio je Matjaž Kek.