FOTO, VIDEO: Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Slavena krenuli u obranu titule @ Rujevica

Rijeka je pogocima Gorgona i Vešovića stigla do vrijedna tri boda u utakmici u kojoj su od 56. minute izabranici Matjaža Keka igrali bez isključenog Filip Bradarića. Atmosferu s utakmice pogledajte u nastavku teskta, a veliku fotogaleriju koju uskoro objavljujemo na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:0 u prvom kolu Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je pogocima Gorgona i Vešovića stigla do vrijedna tri boda u utakmici u kojoj su od 56. minute izabranici Matjaža Keka igrali bez isključenog Filip Bradarića.

Slaven je prvi zaprijetio. Nakon ubačaja s desnog boka, Župarić je loše reagirao, natrčao je Ivanovski koji je svladao Slugu, ali lopta je od grede otišla u gol out. Uslijedili su pokušaji Kendeša i Vrljička, ali bez prave opasnosti za gol Rijeke.

Matei je lijepim prodorom najavio ono što se dogodilo u 22. minuti. Vešović je ubacio s desnog boka, Gorgon je bio najviši i glavom poentirao – 1:0.

U završnici prvog dijela Arap je bio u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, ali njegov pokušaj blokirao je Župarić. Na drugoj strani snažan udarac Mateija s dvadesetak metara blokirali su braniči Slavena.

Drugo poluvrijeme zakompliciralo se u 56. minuti kada je Filip Bradarić zaradio drugi žuti karton i Slaven je ostatak utakmice imao igrača više.

Veliku priliku gosti su propustili u 66. minuti kada je Ivanovski ubacio, Kendeš ostao sam u kaznenom prostoru i iz blizine promašio gol. Rijeka je to kaznila u 72. minuti. Mišić je sjajno pronašao Vešovića na drugoj vratnici za 2:0.

Matjaž Kek bio je zadovoljan nakon važna tri boda ostvarena u utakmici u kojoj su se gosti iz Koprivnice pokazali kao tvrd protivnik.

– Zasluženo smo pobijedili. Tek nakon 15 minuta smo ušli u ritam. Pokazali smo pravi karakter i zadovoljan kako smo reagirali nakon isključenja Bradarića, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

Također, prije početka susreta na centru igrališta održana je mala svečanost u kojoj je pomoćnik sportskog direktora Ivan Mance kapetanu Rijeke Mate Malešu uručio prigodni poklon povodom stotog nastupa u bijelom dresu protiv New Saintsa u utorak.

Neposredno nakon što su igrači »Rijeke« podigli pobjedničke valove, a vatromet obasjao mračno nebo, došlo je do sukoba Armade i pripadnika interventnih snaga s unutarnje strane ograde u podnožju istočne tribine. Teško je procijeniti zbog čega su uopće interventne snage ušle u navijački prostor, ali i zbog čega je došlo do prvog sukoba takve vrste na Rujevici.

Hrvatski telekom 1. liga, 1. kolo
Rijeka – Slaven Belupo 2:0

Stadion HNK Rijeka.
Gledatelja 5004.
Sudac: Duje Strukan (Split)
Strijelci: 1:0 Gorgon (22′), 2:0 Vešović (72′)
Žuti kartoni: Ivanovski, Bouadla (Slaven Belupo).
Crveni karton: Bradarić (56′-drugi žuti) (Rijeka).

Rijeka: Sluga, Ristovski, Župarić, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović (od 90′ Martić), Gorgon, Matei (od 59′ Maleš), Heber (od 70′ Kvržić).

Slaven Belupo: Marković, Međimorec, Arap (od 53′ Bouadla), Purić, Telushi, Katić, Vrljičak (od 75′ Tatar), Ivanovski, Kendeš (od 67′ Bogojević), Bistrović, Musa.

Atmosferu s utakmice pogledajte u nastavku teskta, a veliku fotogaleriju koju uskoro objavljujemo na ovom linku