[FOTO/VIDEO] Okončan prvi dan Liburnia kupa – Cibona zasluženo slavila protiv Partizana

Tekst: Vladimir Matošević / Foto,video: Marin Aničić, David Kurti

U zadnjoj četvrtini Cibona odlazi na plus 7 i zasluženo ulazi u finale turnira koje će se odigrati u petak u 20 sati protiv ekipe Carpegna Prosciutto. Veliku fotogaleriju i video prilog pogledajte u nastavku teksta…

Opatija – U drugoj utakmici Liburnia kupa između Cibone i Partizana momčad Cibone je tijekom susreta bila bolja i zasluženo ušla u finale turnira.

Cibona je bolje otvorila utakmicu i nakon nekoliko minuta izjednačene igre odvaja se na 11 koševa prednosti te prva četvrtina završava rezultatom 22 – 11 u korist naše ekipe.

Do kraja prvog poluvremena ekipa Partizana je podigla ritam igre te stigla na samo 3 poena zaostatka i rezultatom 36 – 33 su otišli na odmor. Drugo poluvrijeme je počelo serijom Partizana 7-0 ali se ekipa Cibone uspjela vratiti i završiti treću četvrtinu vodstvom 45 – 44.

U zadnjoj četvrtini Cibona odlazi na plus 7 i unatoč pokušajima ekipe Partizana da smanje razliku i da ih stignu centar Reuvers potvrđuje pobjedu rezultatom 71 – 64 i zasluženo ulazi u finale turnira koje će se odigrati u petak u 20 sati protiv ekipe Carpegna Prosciutto, dok je utakmica za treće mjesto na rasporedu u 17 sati.

U sklopu turnira, danas 2. rujna od 16 do 19 na rasporedu su seminari za trenere. Vlada Jovanović održat će seminar na temu ‘Formiranje pick and roll obrane’, Jurica Golemac ‘Individualni rad s visokim igračima’, Aco Petrović ‘Obrana visokog okomitog zoniranja na pick and roll’ te Željko Obradović ‘Opcije u handoff napadu’.

Talijanska Ekipa Carpegna Prosciutto Slavila U Prvom Susretu Košarkaškog Turnira Liburnija Kup