FOTO/VIDEO Povijesni uspjeh – Opatija ušla u drugu ligu

Tekst Anto Ravlić, foto PodUčkun.net

U uzvratnom kvalifikacijskom susretu, Opatijci su slavili golovima Weitzera, Jukičića i Josipa Rudana…

Rijeka – Opatija je drugoligaš. U utvratnom kvalifikacijsko susretu na Kantridi Opatijci su pobijedili Mladost 3:1, što je bilo dovoljno nakon 0:0 u Petrinji. U drugu ligu plasirala se kvalitetnija ekipa.

U prvom dijelu kvalitetnija Opatija je potpuno dominirala, no nije bilo previše prilika. Prva velika prilika za Opatijce u 10. minuti. Matulja poluškaricama, nakon dodavanja Weitzera, puca na gol, lopta liže stativu s vanjske strane. Kad se činilo da je zatvorena Mladost uspjela umrtviti susret i uvesti ga u fazu u kojoj će šanse biti rijetkost, Opatijci stižu do vodstva u 29. minuti.

Agilni Matulja izborio se za prekršaj na rubu kaznenog prostora. Potpuno iskosa Weitzer pogađa rašlje s pozicije s koje će igrač centrirati, a lukavi znalac gađati prvi kut. Gol ide i na dušu Đurđeka.

U 49. Opatijci traže penal. Matulja se nakon duge lopte ubacio ispred braniča Mladosti, no sudac Lovrić odmahnuo je rukom. Koju minutu kasnije, Weitzer lukavo iz slobodnjaka poslužuje Pejanovića. Lopta leti iznad same prečke. Još jedna prilika koju su izradili Weitzer, Pejanović i Matulja. Vratar gostiju se baca u noge.

Potom Opatija nestaje s terena. Kao u Petrinji. Uvukao se strah na tribine. Mladost je teško mogla zabiti iz izrađene akcije, ali je zabio Marović nakon prekida u 74. minuti. U sljedećoj minuti Jukičić glavom zabija za vodstvo Opatije 2:1. Pokazalo se, gol vrijedan druge lige. Za kraj nije moglo ljepše. Domaći dečki, opatijske legende stavili su točku na i. Pobjedu je potvrdio Josip Rudan u 89. minuti. Brat Toni gađa prečka, a odbijanac za 3:1 posprema Josip.

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Jukičić, Furijan, Glavaš, Bogolin (od 78. T. Rudan), Weitzer, Pejanović (od 89. Kurilić), Malinić, Bertoša, Matulja (od 66. Lazić)