[FOTO/VIDEO] Orijent pobijedio Opatiju i stigao na samo korak do jesenske titule

Opatija je upisala šesti poraz u nizu i posljednje mjesto na drugoligaškoj ljestvici…

Rijeka – U derbiju susjeda Orijent je pobijedio Opatiju 1:0. Pobijede li Crveni s Krimeje u zaostaloj utakmici drugu ekipu Dinama, pod bor će za poklon s navijačima stići jesenska titula. Opatija je u mukama. Šesti poraz u nizu i posljednje mjesto na drugoligaškoj ljestvici.

U prvih 13 minuta Opatija je neprestano bila u posjedu lopte. Bilo je nemoguće razabrati tko je u vrhu ljestvice, a tko na samom dnu. I tada trenutak genijalnosti. Fućak šalje loptu petom za Hodžu. Asistencija za 1:0. Nakon gola Opatija se primirila, a sebi je došla nakon desetak minuta. U 25. minuti Bilobrk puca, a u klizećem Elvir Maloku ne uspijeva pospremiti loptu u mrežu. Minutu kasnije Bilobrk lijepo puca iz okreta. Pred kraj poluvremena tri prilike. Najveću ima iz kontre Fućak u 42. minuti. Prešao je i vratara Berkovića, ali otišao je prilično daleko od gola pa nije pogodio mrežu iskosa.

Minuti kasnije puca Fatić. Berković vadi neugodnu, prizemnu loptu. U 45. minuti lijep dribling Ivančića, Bilobrk puca oštro preko gola. U uvodnih 15 minuta drugog poluvremena dvije prilike Orijenta. Puca Zrilić, Berkovićev instinkt spašava. Potom Mulac natrčava na centaršut Hodže i šalje loptu blizu okvira vrata. Opatija uzvraća preko slobodnjaka Weitzera. Boglić vadi loptu iz kuta. U prilici je bio Fumić koji hvata jednu svijeću nakon ubačaja Malokua i povratne Bjelanovića. No vratar Orijenta je brži.

Opatija – Orijent 0:1 (0:1)