FOTO, VIDEO: Pobjeda za 100. rođendan

nk_opatija_sto-1…na jučerašnji dan, 14. svibnja 1911. godine na Sušaku odigrana je prva utakmica opatijskog nogometnog kluba…
…izvještaj s utakmice donosimo uskoro, a djelić atmosfere donosimo u fotogaleriji i u video isječku koji se nalazi u nastavku teksta…

Opatija – Golom za 1:0, u 64. minuti, Dario Mance stogodišnjaku NK Opatiji, darovao je najljepši mogući poklon – rođendansku pobjedu. Na jučerašnji dan, 14. svibnja 1911. godine na Sušaku odigrana je prva utakmica opatijskog nogometnog kluba, koji je tada nosio ime Nogometni odjel Hrvatskog sokola Opatija – Volosko. Sto godina kasnije, u utakmici 31. kola 3 HNL Zapad, sastali su se NK Opatija i NK Vrbovec, a Opatijci su pobjedom ušli u novo stoljeće svoga postojanja.

Liburnija.net: Torta za 100. rođendan

Svečanost obilježavanja počela je mimohodom Opatijskih mažoretkinja i Puhačkog orkestra Lovran, uz nekoliko prigodnih govora, nakon čega je održana minuta šutnje za sve one koji su bili dio stogodišnjaka. Čast da izvede početni udarac pripala je legendi opatijskog, riječkog i hrvatskog nogometa – Stojanu Osojnaku.
U 31 kolu 3. HNL Zapad, domaćin NK Opatija ugostio je goste iz NK Vrbovec. Pred dobro popunjenim tribinama, na kojima se moglo vidjeti mnoge nekadašnje igrače i funkcionere ”slavljenika“, domaćin je nastupio u slijedećem sastavu: Jakopović – Žiković, Kremenović, Zobić, Bubnić – Tokić, Radomir, Mance, Šuker – Rudan, A.Matovina. Nedostajao je ozlijeđeni Tkalčević, dok je mladi vratar Luka Jakopović dobio prednost pred ”kraljem“ Alenom Vukićem.
U prvom poluvremenu gledali smo utakmicu, mirnu i bez previše žara, u kojem su gosti imali nešto više od igre u prvih 15 minuta, a potom su domaćini preuzeli inicijativu i s nekoliko pokušaja u 11, 21, 31 i 42 minuti te pokušali ugroziti vratara gostiju, no bez značajnijeg uspjeha. A istini za reći, i udarci koje su na vrata gostiju uputili domaći igrači, bili su ili neprecizni ili mlaki tako da ih je vratar gostiju bez teškoća obranio.
Drugo poluvrijeme bilo je puno zanimljivije, igra je živnula, domaći su imali apsolutnu premoć u igri, koju su potvrdili golom Darija Mancea u 64 minuti. Iako nije mirisalo na gol, majstor nogometne lopte, Mance, potegao je svojom ljevicom s nekih 20-tak metara iskosa i pogodio malu mrežicu suprotnog kuta gola Vrbovca. Možda je golman gostiju mogao i bolje reagirati, no udarac je bio jak i precizan. U slijedećih nekoliko minuta, domaći su stvorili još nekoliko vrlo izglednih prilika u kojima su sudjelovali Mance, Šuker, Rudan i A. Matovina, no nije bilo preciznosti i rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Trener domaćih, izvršio je i sve tri izmjene, najprije Adler zamijenio Radomira, potom Krnjatić A. Matovinu i na kraju Kinkela je ušao umjesto Bubnića.
Nastavlja se pobjednički niz NK Opatije, u posljednjih 7 utakmica ostvarili su 6 pobjeda i jedan remi. Slijedeći tjedan očekuju ih dva gostovanja u Istri. U utorak gostuju u Rovinju, a slijedeće subote u Poreču.