FOTO, VIDEO: Pobjeda za povijest – Rijeka je s 2:0 pobijedila Milan

Video isječak s ludnice na Rujevici pogledajte u nastavku teksta, a veliku fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Milan u posljednjem kolu skupine D Europske lige! Rijeka je s 2:0 slavila protiv posrnulog velikana koji je na Rujevicu došao u kombiniranom sastavu, a golove vrijedne pobjede postigli su Jakov Puljić i Mario Gavranović.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje utakmice. U sedmoj minuti Mario Gavranović srušen je na 25 metara od gola. Odgovornost je preuzeo Jakov Puljić i briljantnim udarcem, koji je od vratnice kliznuo u mrežu, doveo je Rijeku u vodstvo bacivši tribine u trans – 1:0. Kakav trenutak za prvijenac u dresu Rijeke.

U 13. minuti, nakon kornera Pavičića, lopta je došla do Župarića koji ju nije uspio zahvatiti. Milan je u tim trenucima pokušavao napadati, ali ostao je bez ijedne konkretne akcije.

U 18. minuti ponovo je u glavnoj ulozi bio Puljić, ali udarac s ruba kaznenog prostora prošao je uz gol. Rijeka je do nove prilike stigla u 31. minuti, Vešović je sjajno ubacio, Puljić se našao u odličnoj prilici, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Milan je prvi put zaprijetio tek u 44. minuti. Zapata je dugom loptom pronašao Cutronea, koji se oslobodio pratnje i pokušao prebaciti Slugu, ali lob nije bio precizan.

Rijeka je drugo poluvrijeme otvorila na najbolji mogući način. Kvržić je probio lijevu stranu, pronašao Gavranovića koji je majstorski provukao loptu pored braniča Milana – 2:0!

Sluga je u 52. minuti odličnom reakcijom izbacio loptu iz kaznenog prostora. U 68. minuti Acosty je bio u dobroj prilici, ali njegov udarac završio je u gostujućem bloku.

Milan je u drugom dijelu drugog poluvremena preuzeo inicijativu, ali Rijeka je uspješno odolijevala. U 77. mnuti Biglia je potegnuo iz slobodnog udarca, lopta je prošla pored gola.

Kada je sudac Istvan Vad odsvirao kraj utakmice, krenuo je gromoglasan aplauz, nagrada za jednu sjajnu predstavu i novi povijesni trenutak koji će se dugo pamtiti. Bravo igrači, bravo navijači, bravo Rijeka!