FOTO, VIDEO: Riječani uspješniji od Dragovoljca, slijedi Kup utakmica u Maksimiru

Hnk RIjeka - Hrvatski dragovoljac @ Kantrida

Hnk RIjeka – Hrvatski dragovoljac @ Kantrida

Za kraj dodajmo da je jučerašnja utakmica bila ujedno i odlična priprema Bijelih za najveći izazov koji slijedi, finale Kupa i susret s Dinamom. Prva utakmica igra se na Maksimiru, ove srijede, 7. svibnja. U video prilozima u nastavku teksta pogledajte izjave Keka i Leškovića dok veliku fotogaleriju možete pogledati na ovom linku

Rijeka – U 34. kolu Prve HNL Riječani su na Kantridi svladali Hrvatski dragovoljac s 3:1, gurnuvši goste bliže ispadanju u drugu ligu. Riječani su od početka bili dominantnija momčad na terenu, a u 19. minuti pogotkom iz jedanaesterca Krstanović donosi prednost – 1 : 0.

Krstanović za 1 : 0

Do kraja prvog poluvrenema zaredalo se nekoliko prilika za domaćine, no tek u 54′ minuti Rijeka podiže vodstvo na 2:0. Sve je sam napravio Kramarić – primio i povukao loptu na 30 metara, Krstanović je odvlačio igračem, a Kramarić uz jedan dribling potegnuo s 16 metara u lijevi donji kut Čovića. Samo šest minuta je se čekalo za treći riječki gol. Iz izvedenog kornera Brezovec cilja točno na glavu Leškovića koji sigurno pogađa s 5 metara.

Dragovoljci su u svakom susretu protiv Rijeke bili bez pogotka, sve do 68. minute. Na asistenciju Lesjaka lijep gol postiže Sven Jajčinović, udarcem s 16 metara u rašlje Vargića, za konačan rezultat 3 : 1.

Za kraj dodajmo da je jučerašnja utakmica bila ujedno i odlična priprema Bijelih za najveći izazov koji slijedi, finale Kupa i susret s Dinamom. Prva utakmica igra se na Maksimiru, ove srijede, 7. svibnja.

Podrška s Liburnije

Sve što je Matjaž Kek rekao nakon što je njegova momčad skupila čak 67 bod u ovom prvenstvu i sada je uvjerljiva na drugom mjesto, s čak 8 bodova prednosti, uoči Hajduka, pogledajte u video prilozima u nastavku teksta.

Rijeka – Hrvatski dragovoljac 3:1
Stadion Kantrida
Gledatelja: 4.000
Sudac: Duje Strukan (Split)
Strijelci: 1:0 Krstanović (18′-11m), 2:0 Kramarić (54′), 3:0 Lešković (60′), 3:1 Jajčinović (68′)
Žuti karton: Brezovec, Mujanović (Rijeka), Lesjak, Ljubičić, Božić (H. dragovoljac)

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Lešković, Leovac, Bertoša, Jugović, (68′ Moises), Močinić, Brezovec, Kvržić, (59′ Mujanović), Krstanović, Kramarić, (82′ Pokrivač)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Špehar, Gregov, Mrčela, Tomić, Lesjak, Ljubičić, (44′ Brtan), Bačelić-Grgić, (78′ Rašić), Jazvić, Doležal (56′ Jajčinović), Božić