FOTO, VIDEO Rijeka bolja od Dinama – Čolak srušio modre!

Igrala se 64. minuta kada je, nakon jedne akcije po desnom boku, lopta je došla do Čolaka koji se sjajno okrenuo i poentirao s ruba kaznenog prostora za eksploziju veselja na Rujevici – 1:0.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo 1:o u utakmici 15. kola Hrvatski telekom Prve lige nanijevši lideru prvi prvenstveni poraz ove sezone.

Rijeka je utakmicu otvorila udarcem Čolaka (5′) sa 16 metara koji je završio u bloku, dok je pokušaj Lončara s tridesetak metara tri minute kasnije otišao preko grede.

Rijeka je na otvaranju bila agresivnija i kvalitetnija momčad, ali bez izražene prilike. Dinamo je poče ozbiljnije prijetiti nakon 20. minute.

U 24. minuti Gojakov udarac u kaznenom prostoru, Župarić je blokirao klizećim startom, dok je Olmo tri minute kasnije loptu poslao preko grede.

Bijeli su odgovorili lijepom akciji, u završnici Heber je snažno potegnuo sa 16 metara, ali lopta je završila u bloku.

I onda je stigla najveća prilika prvog dijela. Hajrović je iz prve jednu odbijenu loptu gurnuo za Gavranovića koji se sjurio u kazneni prostor, vagao je Slugu koji je u završnici odlično obranio udarac.

Na kraju prvog dijela, Olmo je pokušao s 15 metra, ali ponovo nije bilo preciznosti.

Rijeka je krenula agresivno u nastavak, jedna oduzeta lopta Kvržića otvorila je priliku Rijeci, ali u konačnici Heber se nije uspio zagraditi u kaznenom prostoru.

Uslijedio je udarac Zute, a onda je Dinamo uzvratio u 53. minuti. Stojanović se zavukao iza leđa obrane Rijeke, ali Sluga je još jednom odlično reagirao.

Unutar dvije minute (57′, 58′) po jedna prilika na obje strane. Prvo je Čolak pucao ljevicom s ruba kaznenog prostora, ali Livaković je bio spreman, a zatim je Hajrović sjajno potegnuo s 25 metara, a lopta je prošla pored vratnice.

Nakon gola Čolaka treba izdvojiti i udarac Lončara (70′). Dinamo je na drugoj strani krenuo ofenzivnije, u 86. minuti nakon ubačaja Hajrović je uspio pucati, a Punčec je spasio prazan gol.

Hrvatski telekom 1. liga, 15. kolo
Rijeka – Dinamo 1:0
RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja 4635. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)
Strijelci: 1:0 Čolak (64′)
Žuti kartoni: Zuta, Acosty (Rijeka), Hajrović, Dilaver, Leovac, Stojanović (Dinamo).
Rijeka: Sluga, Raspopović (od 80′ Mamić), Župarić, Punčec, Zuta, Lončar, Pavičić, Kvržić (od 81′ Grahovac), Gorgon, Heber (od 65′ Acosty), Čolak.
Dinamo: Livaković, Ademi, Olmo, Hajrović, Gavranović (od 70′ Budimir), Gojak, Leovac, Theophile, Stojanović, Dilaver (od 78′ Kadzior), Oršić (od 70′ Petković).

Rijeka Bolja Od Dinama – Čolak Srušio Modre!