FOTO, VIDEO: Rijeka pobijedila Osijek @ Četvrtfinale Kupa RH

hnk_rijeka_nk_osijek_2014_cetvrtfinale_kupa_kantrida_1

U nastavku pogledajte veliku fotogaleriju te razgovore nakon utakmice s igračima Mateom Bertošom, Andrejem Kramarićem i trenerom Matjažom Kekom.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek u prvoj utakmicu četvrtfinala Kupa 1:0. Svoj prvi pogodak za Rijeku postigao je Brazilac Moises, nakon lijepe akcije Močinića te na kraju i izvanredne asistencije Bertoša.

hnk_rijeka_nk_osijek_2014_cetvrtfinale_kupa_kantrida

U toj 81′ Moises je tako naplatio dobru riječku igru tijekom cijele utakmice. Osijek nije previše ugrožavao vrata Rijeke, dok su domaći u nekoliko navrata bili blizu gola.

Već u prvom dijelu dva puta je Kramarić imao dobre prigode. Prvi put u 17′ minuti nakon akcije Mujanovića i Jugovića, no šut je završio kraj gola.

Drugi put, nakon glavometa s Sharbinijem, izbija sam pred vratara Osijeka, ali udarac ide direkt u Malenicu.

I drugom poluvremenu nastavio se veliki pritisak Rijeke. Lepršava igra donijela je prilike Sharbnija, Kvržća i Moisese, dok je najbliži golu opet bio Kramarić nakon što je glavom pogodio gredu nakon kornera Sharbinija.

hnk_rijeka_nk_osijek_2014_cetvrtfinale_kupa_kantrida_2

Brava Osijeka se ipak otključala deset minuta prije kraja, tako da će Rijeka na uzvrat u Gradski vrt ipak putovati s minimalnom prednošću.

– U jednom trenutku smo imali problema jer ipak je to bila zgusnuta obrana. Istina da smo imali dosta prilika, ali čeka nas i drugo poluvrijeme u Osijeku – rekao je trener Kek.

Fotogaleriju možete pogledati na ovom linku

HNK RIJEKA: Vargić – Mujanović, Knežević, Marić, Bertoša – Maleš, Moises – Jugović (od 58′ Benko), Sharbini, Kvržić (od 69′ Močinić) – Kramarić
Trener: Matjaž Kek

NK OSIJEK: Malenica – Pavić, Bralić, Jonjić, Aleksić (od 67′ Šorša) – Vitaić (od 57′ Mišić), Matas, Glavaš, Ugarković – Mandić (od 76′ Dugandžić), Barišić
Trener: Ivica Kulešević