[FOTO/VIDEO] Robert Matulja pobjednik regate radio upravljivih jedrilica 12. IOM OPATIJA CUP 2021.

Kako je proteklo natjecanje provjerite u priloženom video isječku…

Rijeka – Prošlog vikenda pod strogim epidemiološkim mjerama održan je 12. IOM OPATIJA CUP 2021. Na šetnici ispod Hiltona na Costabelli okupilo se 14 najboljih hrvatskih takmičara među kojima i Zvonko Jelačić inače Svjetski i Europski prvak.

Za ovu regatu radio upravljanih jedrilica, najavu su poslali i mađarski, austrijski i talijanski takmičari, međutim otkazali su svoj dolazak zbog korone. U ova dva dana jedrilo se po buri snage 5-20 čvorova, a sve se odvijalo ispred hotela koji je još u završnoj fazi izgradnje. Upravo zbog bure organizator se odlučio da se tamo jedri radi smjera vjetra. Regatu je pobijedio Robert Matulja iz JK Opatija , drugo mjesto osvojio je Zvonko Jelačić iz JK Zenta Split, a treće mjesto osvaja Ante Kovačević JK Zenta Split. Robert Grubiša takmičar JK Opatije osvojio je šesto mjesto.