FOTO, VIDEO: U premijernom nastupu na novom stadionu Riječani uspješniji od Lokomotive

hnk_rijeka_nk_lokomotiva_2015_rujevica_3

Sve se bijelilo na stadionu HNK Rijeka, novo zdanje donijelo je pravu nogometnu atmosferu, a momčad je navijače počastila dobrom igrom i s tri boda. Video prilog pogledajte u nastavku teksta, a veliku fotogaleriju s utakmice na ovom linku

hnk_rijeka_nk_lokomotiva_2015_rujevica_4

Rijeka – Nogometaši Rijeke svladali su Lokomotivu 3:1 u utakmici 4. kola MAXtv Prve lige upisavši prvu pobjedu ove sezone. Riječki nogometaši do pobjede u premijernom nastupu na novom stadionu stigli su u sjajnoj atmosferi pred rasprodanim tribinama. Sve se bijelilo na stadionu HNK Rijeka, novo zdanje donijelo je pravu nogometnu atmosferu, a momčad je navijače počastila dobrom igrom i s tri boda.

Rijeka nije mogla zaželjeti bolje otvaranje. Ristovski je u šestoj minuti ubacio s desne strane, lopta je došla do Leovca koji je potegnuo iz prve desnom nogom matiravši Zeleniku – 1:0. Rijeka je u nadolazećim minutama nastavila pritiskati, bilo je nekoliko opasnih situacija pred vratima Lokomotive, ali bez izrazite prilike.

hnk_rijeka_nk_lokomotiva_2015_rujevica_1

Na drugoj strani Lokomotiva se oslobodila nakon dvadesetak minuta igre. U 24. minuti Mišić je izveo korner, Andrijašević se izborio za poziciju i poentirao glavom – 1:1. Rijeka je uzvratila preko Bezjaka čiji je pokušaj glavom nakon što mu je loptu proslijedio Tomasov, otišao je pored gola. U 34. minuti zaprijetila je Lokomotiva, Šovšić je gurnuo za Doležala koji je ostao sam na 16 metara, ali Leovac je odličnom reakcijom izbio loptu.

I onda je stigao drugi gol Rijeke. Ristovski je lijepom okomitom loptom izbacio u prostor Bezjaka koji je utrčao u kazneni prostor pogodivši drugi kut – 2:1. Lokomotiva je u 39. minuti zamalo izjednačila. Leko je ubacio iz slobodnog udarca. Vargić je istrčao i boksao loptu ravno u Capana od kojeg se odbila u vratnicu.

hnk_rijeka_nk_lokomotiva_2015_rujevica

Rijeka je odlučno krenula u drugi dio. Prvo je Leovac u 47. minuti sjajno potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali ispriječila se vratnica. Nagrada je stigla u 60. minuti i najljepšoj akciji utakmice. Sharbini je lijepo izbacio Ristovskog koji je samo proslijedio za Jugovića. Veznjak Rijeke sjajno je vidio nadolazećeg Sharbinija koji je poentirao s desetak metara – 3:1.

– Jedna silna želja donijela nam je tu toliko priželjkivanju pobjedu Igrači su pošteno odradili svoj dio. Veliko hvala onima koji su barem jedan kamenčić ugradili u ovo zdanje. Nova era počela je pobjedom u krasnom ambijentu. Čestitke igračima – rekao je Matjaž Kek nakon pobjede protiv Lokomotive.

hnk_rijeka_nk_lokomotiva_2015_rujevica_2

– Bilo je samo pitanje kada će sve skupa krenuti. Želio sam da igrači odigraju tako da bismo i mi dali mali obol ovom objektu. Ostaje žal za Kantridom, ali bila je lijepa atmosfera. Imao sam osjećaj da su svi letili po terenu. Strahovito me veseli povratak Maleša u jednoj pravoj utakmici. Vjerujem da će Rijeka opet biti prepoznatljiva – zaključio je Matjaž Kek.

Video prilog pogledajte u nastavku teksta, a veliku fotogaleriju s utakmice na ovom linku

HNK Rijeka – NK Lokomotiva 3 : 1
Stadion HNK Rijeka
Sudac: Duje Strukan (Split)
Strijelci: 1:0 Leovac (6′), 1:1 Andrijašević (24′), 2:1 Bezjak (35′), 3:1 Sharbini (60′)

Rijeka: Vargić, Ristovski, Mitrović, Samardžić, Leovac, Bradarić (od 78′ Maleš), Močinić, Tomasov, Lima (od 29′ Jugović), Sharbini, Bezjak (od 85′ Balaj)

Lokomotiva: Zelenika, Bartolec, Šovšić (od 68′ Marić), Bručić, Fiolić, Prenga, Mišić, Andrijašević, Doležal (od 58′ Begonja), Leko, Capan