FOTO/VIDEO U utakmici preokreta i prekida nogometaši Matulji bolji od Lovrana

Kako je protekao susret na Lokvi provjerite u priloženom video isječku i velikoj fotogaleriji…

Lovran – Matulji su nastavili pobjedonosni niz u prvoj županijskoj ligi pobjedom u Lovranu 4:3. Tri utakmice, tri pobjede. Prvo mjesto dijele s Klanom koja je danas pobijedila dosad također maksimalni Lošinj. Lovransku utakmicu obilježili su preokreti i golovi iz prekida. Dva puta su vodili Matuljci, a potom Lovranci pred kraj prvog dijela stižu do 3:2. Domaćini su zabili sva tri gola iz prekida, a gosti dva. Suđen je penal na obje strane.

Matulji su na samom startu poveli iz penala. Igra gostiju je bila kombinatornija, no skupo su ih stajali prekidi. I neoprez kod slobodnog udarca. Živi zid je skočio, a lopta je prošla ispod njihovih nogu i završila u mreži za 1:1. Kod rezultata 2:1 za Matulje, činilo se da bi treći gol riješio susret, no tada su gosti stali, a inicijativu preuzeli domaćini predvođeni Božićićem. I izjednačili iz penala. Na kraju i poveli nakon centaršuta i lopte koja je preletjela obranu, a Srok je iz blizine glavom pogodio za 3:2.

Drugi dio apsolutno je pripao gostima koji su zabili dva gola. Najprije je Džaja pogodio stativu, uslijedilo je nekoliko poluprilika. Lovranci su se držali do zadnjih 20 minuta. U nekoliko minuta Matulji “naplaćuju” bolju igru i s dva gola u nekoliko minuta preokreću susret. Čim bi Matulji zaigrali kombinatornije, od noge do noge, pokazalo bi se kao bolja ekipa. Kad bi prepustili inicijativu Lovrancima i “nestali” s terena, tada bi prijetili domaćini. Posljednjih desetak minuta Lovran je bezuspješno pokušavao centaršutima.

Lovran – Matulji 3:4 (3:2)
Igralište Lokva
Gledatelja: 70
Sudac: Sandro Miličković (Rijeka)
Strijelci: 0:1 Bonicioli (3.-11m), 1:1 Božičić (6), 1:2 Đuran (20), 2:2 Gazdek (33.-11m), 3:2 Srok (42), 3:3 Trošelj (70), 3:4 Šneler (73)
Žuti kartoni: Božičić (Lovran), Džaja, Kalanj, Vidaković, Šimić (Matulji)

LOVRAN: Uhač, Mrđenović, Vuković, Mohorovičić (od 75. Črnjarić), Žiganto, Kruezi, Božičić, Srok, Starčić (od 57. Brkić), Gazdek (od 68. Rupčić), Srdoč

MATULJI: Ravlić, Grgić, Trošelj, Vidaković, Kalanj, Đuran (od 46. Tursunović), Bonicioli, Šimić, Džaja (od 76. Ahmeti), Šneler (od 88. Sušanj), Sirić (od 46. Posarić)