[FOTO/VIDEO] Visoka pobjeda Rijeke obilježila treće izdanje manifestacije Povratak na Kantridu

Vatromet je trajao tri i pol minute, navijanje nije prestajalo 90 minuta.

Rijeka – Nogometaši Rijeke uspješno su se vratili na Kantridu! Treći “Povratak na Kantridu” bijeli su zaključili dobrom utakmicom i pobjedom protiv Olimpije, trećeplasirane momčadi.

Uvod u utakmicu bio je vatromet koji je trajao tri i pol minute, nakon što su plavo-bijeli baloni poletjeli nebom iznad Kantride. Vatromet je trajao tri i pol minute, navijanje nije prestajalo 90 minuta.

U osmoj minuti Liber je presjekao jedano loše dodavanje obrane Olimpije i odigrao za Drmića u kaznenom prostoru. Napadač Rijeke malo je predugo oklijevao i obrana Olimpije odnijela je loptu.

U 11. minuti lijep udarac Princea obranio je vratar Olimpije koji je odlično reagirao i tri minute kasnije. Vučkić je uspio smiriti ubačaj Vukčevića i potegnuti škaricama, ali Vidovšek je izvadio loptu ispod grede.

I onda se sve otvorilo. Murić je u 24. minuti odlično prošao po desnoj strani i ubacio, a Drmić je poentirao – 1:0. Samo pet minuta kasnije Kantrida je opet slavila, Murić je ubacio, lopta se kratko odbijala, obrana Olimpije nije brzo reagirala i Drmić je još jednom poentirao. U 33. minuti Prince je ponovo oprobao udarac sa 16 metara, greda je spasila Olimpiju.

Rijeka je drugi dio otvorila prilikom Vukčeviča čiji je udarac otišao preko grede. U 52. minuti, dvojac Olimpije koji je ušao u nastavku, kreirao je akciju za gol. Kurež je iščeprkao loptu pored Vukčevića i pronašao Laminea koji je poentirao – 2:1. I onda je Rijeka još jednom ubacila u brzinu više. U 55. minuti Murić je pucao, vratar Olimpije odbio loptu, a Vučkić je bio najbrži – 3:1. Josip Drmić hat-trick je zaključio u 59. minuti, Liber se našao u dobroj situaciji, ali nije uspio pucati. Veznjak Rijeke odlučio se za asistenciju i nesebično proigrao Drmića – 4:1.

Rijeka je novi gol postigla u 80. minuti. Merkulov je ubacio, a Obregon trzajem glavom zatresao mrežu – 5:1. Samo dvije minute kasnije Mudražija je lijepim udarcem sa 16 metara matirao vratara Olimpije, lopta se od vratnice odbila u mrežu – 6:1.

Rijeka – Olimpija 6:1

Pripremna utakmica: Rijeka – Olimpija 6:1 (2:0). Stadion Kantrida. Gledatelja: 5.000. Sudac: Luka Milković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Drmić (24′), 2:0 Drmić (29′), 2:1 Lamine (52′), 3:1 Vučkić (55′), 4:1 Drmić (59′),  5:1 Obregon (80′), 6:1 Mudražija (83′).

RIJEKA: Zlomislić (od 46′ Prskalo), Murić (od 76′ Bilić), Liber, Prince (of 46′ Lepinjica), Vukčević (od 76′ Merkulov), Krešić, Drmić (of 76′ Obregon), Vučkić, Escoval, Tomečak (of 76′ I. Smolčić), Selahi (od 76′ Mudražija).

OLIMPIJA: Vidovšek, Nukić (od 64′ Kujović), Fink (od 81′, Bokaye, Kompan, Petrov (od 46′ Lamine), Špehar (od 46′ Kurež), Andrejašić, Korun, Tomić (od 64 Kapun), Djalo (od 64′ Bočina).

Visoka Pobjeda Rijeke Obilježila Treće Izdanje Manifestacije Povratak Na Kantridu