Vječito napeta utakmica dva velika rivala ovog puta nosila je i izravnu borbu za drugo mjesto na ljestvici, ali Riječani su vrlo brzo otklonili napetost – već u drugoj minuti Čolak je pogodio za 1:0. Pavičić je ubacio iz kornera, a Čolak zahvatio loptu koja je u visokom luku prevarila Stipicu. Kako je protekao Jadranski derbi provjerite u velikoj fotogaleriji na ovom linku

Rijeka – Pogotkom u posljednjim minutama igre, u sudačkoj nadoknadi, Jakov Puljić potvrdio je pobjedu Rijeke nad Hajdukom u Jadranskom derbiju. Vječito napeta utakmica dva velika rivala ovog puta nosila je i izravnu borbu za drugo mjesto na ljestvici, ali Riječani su vrlo brzo otklonili napetost – već u drugoj minuti Čolak je pogodio za 1:0. Pavičić je ubacio iz kornera, a Čolak zahvatio loptu koja je u visokom luku prevarila Stipicu.

Usprkos ranom vodstvu, domaćini su nastavili pritisak na vrata Hajduka, što im se isplatilo u 36. minuti. Zuta je uz puno truda stigao jednu dugu loptu i vratio je za Acostyja. Uslijedio je udarac, lopta se odbila do Pavičića koji je bio siguran u egzekuciji. Na odmor se otišlo s dva pogotka prednosti na kontu domaće momčadi, no na početku drugog poluvremena Hajduk je smanjio prednost Riječana. Said se borio za loptu s Punčecom, uspio se zagraditi i iz uskog kuta poentirati.

Nade gostiju u preokret splasnule su u 62. minuti kada su ostali s 10 igrača na terenu. Borja Lopez zaradio je drugi žuti karton zbog prekršaja na Grahovcu. Do kraja utakmice nije bilo odviše prilika niti pred jednim vratarom, sve do sudačke nadoknade, kada je Rijeka potvrdila visoku pobjedu. Kvržić je ubacio, Čolak pucao, Stipica obranio, a Puljić je bio najbrži na odbijenoj lopti za konačan rezultat 3:1.