Gala Zukić niže odlične rezultate – Uz pobjede na turnirima Gala je prva igračica svijeta u kategoriji djevojki i ženskih parova do 18 godina

Na najnovijim svjetskim rang listama Gala je trenutno prva igračica svijeta u kategoriji djevojki do 18 godina (U18 Female) i kategoriji ženskih U18 parova (U18 Female Doubles).

Opatija – Završnica 2019. godine za Galu Zukić bila je vrlo uspješna. U prosincu je Gala dokazala da je najbolji junior te da može parirati i najboljim ženskim igračicama crossmintona.

Na turniru ‘7. ICO crossminton croatian junior open’ Zagreb gala je osvojila 1. mjesto u kategoriji U18 Mix (djevojčice i dječaci) i 1. mjesto u kategoriji u 18 parova u paru s Hanom Zorec (Slo). Također, prvo mjesto u ženskoj seniorskoj konkurenciji (Women open) te 5. mjesto u kategoriji mix parova u paru s Jasminom Zukićem upisala je u nizozemskom gradu Baarn, na ‘4. ICO crossminton Dutch open – turnir World masters serije 500 bodova’.

Gala je u odličnoj formi što dokazuje nastup u Zagrebu gdje je igrala finale s Markom Jerkovićem iz Zagreba i pobijedila ga u dva seta. Iako ima samo 17 godina i još jednu godinu igra u U18 kategoriji Gala je u Nizozemskoj igrala najjaču žensku Open kategoriju i bez izgubljenog seta stigla do finala. Finale je igrala u tri seta i pobijedila prvu nositeljicu turnira Njemicu Celien Bosma i okitila se zlatnom medaljom.