Golijada na Drosini – Rijeka preplavila Istru sa sedam pogodaka, dvostruki strijelci Čolak i Pavičić

Arhiva Torpedo media

Raspoloženi su bili igrači u bijelom dresu, lijepo slagali akcije, a praktički svaku drugu priliku pretvorili su u pogodak.

Pula – Još jednu pobjedu i tri vrijedna boda u borbi za drugo mjesto osvojila je HNK Rijeka danas u Puli. Raspoloženi su bili igrači u bijelom dresu, lijepo slagali akcije, a praktički svaku drugu priliku pretvorili su u pogodak. Uigrana riječka momčad već je u prvom poluvremenu načela pulsku obranu, a do sredine drugoga definitivno su im oduzeli svaku šansu u pozitivan ishod.

Prve (polu)prilike imali su domaćini. U 3. miniti Laukžemis je okušao udarac, a Sluga lakoćom brani. Dvije minute kasnije Pavić je prošao po lijevoj strani, ali nitko od napadača Istre nije stigao do lopte nakon ubačaja.

Rijeka je vrlo brzo vratila, u 6. minuti Lepinjica je sjajno dugom loptom izbacio Lončara koji se sjurio u kazneni prostor, ali na kraju izborio samo korner za Rijeku. Iz kornera je Murić ubacio, Punčec pucao, ali lopta je išla u vratara Istre. U 9. minuti snažan udarac Halilovića s 18 metara otišao je pored gola, deset minuta kasnije na drugoj strani uzvratio je Fuentes, ali Sluga je bio siguran.

Pritisak gostiju ipak je bio jači, u 23. minuti Kvržić je ubacio s desne strane, Čolak „trznuo glavom“, ali lopta je otišla pored gola. Kao da su nakon toga „bijeli“ igrači „naštimali nišan“, iz sljedeća dva pokušaja zabili su dva pogotka.

Poraz na Drosini najteže su primili navijači Istre. Naime, po završetku susreta i potopa sa sedam primljenih golova, nogometaši Istre išli su pozdraviti navijače te im baciti dresove. Demonima to nije baš najbolje sjelo, pa su dresove rasparali i vratili igračima na travnjak.

U 29. minuti Pavičić je nakon lijepog prodora potegnuo s ruba kaznenog prostora za vodstvo Rijeke od 0:1, postigavši tako svoj treći prvenstveni gol. Istra 1961 pokušala je brzo uzvratiti, dvije minute kasnije Laukžemis je pobjegao riječkoj obrani, zaobišao Slugu na lijevoj strani kaznenog prostora, ali udarac je otišao u malu mrežicu s vanjske strane.

Prije nego što su se uspjeli domaćini oporaviti od šoka prvog pogotka, Rijeka je već udvostručila vodstvo golom Antonija Čolaka. Kvržić se oslobodio na desnoj strani i ubacio, Čolak je ostao sam u kaznenom prostoru i poentirao za rezultat s kojim se otišlo i na odmor.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme, HNK Rijeka je već vodila 0:3. Kvržić je sjajno ubacio, Pavičić se zavukao iza obrane Istre 1961 i glavom poentirao. Rijetkost su njegovi golovi glavom, a dvostruki strijelac za Rijeku do ove utakmice imao je tek još dva prvoligaška pogotka na „kontu“ ove sezone.

Nakon toga otvorile su se sve brane na domaćoj strani terena. U 55. minuti oko tisuću gledatelja na Drosini ispratilo je sjajan prodor Lončara i udarac, ali vratnica je ovoga puta spasila domaćina. Nije mu spasa bilo u 62. minuti kada se odigrala još jedna brza akcija Rijeke po desnoj strani, Kvržić je ponovo ubacio i Čolak poentirao za 0:4.

Pet minuta kasnije za „peticu“ u mreži domaćina pobrinuo se Maxwell Acosty. Ubačaj je ovoga puta stigao s lijeve strane, Puljić je pronašao Acostyja koji je ostao sam na 15 metara i poentirao. Jedva da je lopta stigla do centra, a vratar domaćina ju je ponovo morao vaditi iz mreže, egzekutor je ovog puta bio Jakov Puljić! Lončar je sjajno pronašao Puljića na rubu kaznenog prostora za novi gol bijelih!

Nakon toga utakmica se smirila, ali prije sučeva posljednjeg zvižduka gosti su još jednu loptu ugurali u mrežu. Točku na “i” u posljednjim trenucima, golom nakon kornera stavio je Luka Capan.