Golijada na Rujevici – Rijeka uvjerljivo savlada Cibaliju, Heber upisao hat-trick

ARHIVA

Cibalia je do počasnog gola stigla u 84. minuti. Galić se odlično snašao u kaznenom prostorom Rijeke i udarcem glavom matirao Slugu – 5:1.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Cibaliju 5:1 u utakmici 26. kola Hrvatski telekom Prve lige. Izabranici Matjaža Keka upisali su četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu smanjivši zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na samo jedan bod.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila u tri minute. Naime, nakon 20. minute i pokušaja glavom Puljića, te sličnog udarca Čolaka dvije minute ranije, oko 13 minuta nije bilo prilika na Rujevici.

I onda se otvorilo. U 33. minuti Pavičić je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je došla do Čolaka koji ju je ostavio za Hebera. Brazilac je potegnuo iz prve za peti pogodak u posljednje četiri i prvo mjesto na ljestvici  strijelaca.

Samo tri minute kasnije Galić je srušio Zutu u kaznenom prostoru i sudac Vučković pokazao je na bijelu točku. Čolak je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu – 2:0.

Rijeka je i ranije mogla slomiti otpor Cibalije, pokušaj Puljića s 20 metara obranio je Brkić, dok je udarac Čolaka sa slične udaljenosti otišla pored gola.  U 18. minuti Kvržić je lijepo ubacio s desne strane, ali udarac glavom Čolaka s 11 metara završio je u rukama vratara Brkića.

Cibalia je najbolju priliku imala već u drugoj minuti kada je ubačaj Rubića došao do Kordića, čiji je udarac glavom otišao preko grede.
Treći gol stigao je u 59. minuti. Grahovac je ubacio s desnog boka, Heber je bio najbrži i poentirao za svoj drugi gol na utakmici – 3:0.
Brazilski napadač do hat-tricka je stigao u 69. minuti. Župarić je sjajnom dugom loptom izbacio Acostyja koji se sjurio prema golu Cibalije. Vratar Cibalije obranio je njegov udarac, a lopta je odbila do Hebera koji ju je gurnuo u praznu mrežu – 4:0.

U 78. minuti blizu pogotka bio je i Acosty, ali njegov udarac odličnom intervencijom zaustavio je vratar Brkić.

Samo minutu kasnije, lopta je došla do Puljića koji je potegnuo s 20 metara, lopta je pogodila braniča Cibalije, promijenila smjer i završila u mreži – 5:0.

Na Rujevici se na današnjoj utakmici protiv Cibalije okupilo 4.351 navijača. U glavnoj ulozi, opet je bila Armada, koja se prisjetila i nedavno preminulog junaka Domovinskog rata, stožernog generala Petra Stipetića. “Sjeti se heroja koji su pali, onih kojih nema više. Sjeti ih se, jer su život dali, da nam povijest drugi ne piše! Petar Stipetić 1937. – 2018. Počivao u miru”, pisalo je na poruci koju su podigli navijači Rijeke.

Hrvatski telekom 1. liga, 26. kolo
Rijeka – Cibalia 5:1

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 4351
Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Heber (33′), 2:0 Čolak (36′-11m), 3:0 Heber (59′), 4:0 Heber (68′), 5:0 Puljić (79′), 5:1 Galić (84′)
Žuti kartoni: Leovac (Rijeka), Barišić (Cibalia).

Rijeka: Sluga, Zuta, Punčec, Župarić, Leovac, Grahovac, Pavičić, Kvržić (od 68′ Acosty), Puljić, Heber (od 72′ Črnic), Čolak (od 39′ Capan).

Cibalia: Brkić, Rubić (od 70′ Tomašević), Soldo, Karamarko, Muženjak, Mrdeša (od 60′ Vojković), Ikić, Plum, Kordić (od 46′ Miličević), Barišić, Galić.