Gorica petu utakmicu zaredom pobijedila Rijeku, Simon Rožman upisao prvi poraz na klupi ‘bijelih’

Arhiva Torpedo media

Ovo je peti uzastopni poraz Rijeke od Gorice. Nažalost, može se reći da su gosti sasvim zasluženo odnijeli sva tri boda s Rujevice, jer tijekom 90 minuta pokazali su više želje, truda i stvorili više prilika od domaćina.

Rijeka – Gorica ostaje „crna mačka“ za „bijele“ – klub koji je „smijenio“ Matjaža Keka odgovoran je i za prvi poraz njegovog sunarodnjaka Simona Rožmana na klupi HNK Rijeke. Nažalost, može se reći da su gosti sasvim zasluženo odnijeli sva tri boda s Rujevice, jer tijekom 90 minuta pokazali su više želje, truda i stvorili više prilika od domaćina.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, no Gorica je imala prednost u igri. U 28. minuti dogodila se velika gužva pred golom Rijeke, udarac Čelića je blokiran, a Smolčić je na kraju izbio loptu. Pred sam kraj poluvremena, u 42. minuti, bila je opasna akcija Gorice. Nakon ubačaja Ndiayae nije stigao do lopte, koja je u konačnici akcije došla do Čabraje, ali njegov udarac ukrotio je Prskalo. Nisu, doduše, niti „bijeli“ bili bezopasni, no uglavnom se to svodilo na poluprilike koje nisu slutile na promjenu rezultata.

Drugo poluvrijeme krenulo je po sličnom scenariju kao i prvo, što je i dovelo do vodstva gostiju. U 62. minuti Duje Strukan izveo je podbacivanje na strani Rijeke. Čanađija je iz prve progirao Zwolinskog koji je pobjegao obrani Rijeke i poentirao za 0:1.

Nadu domaćinima u preokret donio je Ivan Tomečak u 80. minuti. Primio je primio loptu na desnoj strani i potegnuo, lopta se odbila od braniča i završila u mreži za 1:1. Imao je Tomečak šansu postati i heroj utakmice, nakon slobodnog udarca u 89. minuti. Puljić je pucao s nekih 17 metara, živi zid je blokirao udarac. Nakon ubačaja Murića, udarac glavom Tomečaka otišao je preko gola.

Umjesto pobjede, Riječane je zadesio suprotan ishod, a uvod za to bio je drugi žuti kartom Smolčića u 90. minuti koji je „bijele“ ostavio s deset igrača. Gosti su to brzo iskoristili te u 2. minuti sudačke nadoknade postigli pobjednički pogodak.

Prskalo je izbio jednu loptu koju su presjekli nogometaši Gorice. Lovrić se sjurio prema golu i odigrao prizemnu loptu, a Dvorneković gurnuo loptu u mrežu za 1:2 i „puni plijen“ gostiju. Ovo je peti uzastopni poraz Rijeke od Gorice.