Hajduk nadigrao Rijeku u splitskoj ‘golijadi’

Bijeli upisali poraz u Jadranskom derbiju.

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Hajduka 2:3 u utakmici 32. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je utakmicu otvorila ubačajem Menala pred gol Hajduka, ali pokušaj Drmića završio je u bloku. Na drugoj strani udarac Kacaniklica glavom išao je ravno u ruke vratara Nevistića.

Rijeka je prvu veliku priliku imala u devetoj minuti. Andrijašević je lijepo proigrao Čerina, ali njegov udarac s 12 metara obranio je Kalinić.

I onda je poveo Hajduk. Situacija koja je obećavala za Rijeku pred protivničkim golom pretvorila se u kontru Hajduka koju je zaključio Biuk – 1:0.

U 23. minuti Vušković je odlično ubacio s lijeve strane, lopta je prošla kroz petarac, ali srećom, nitko od igrača Hajduka nije uspio pospremiti u mrežu.

I onda je Rijeka izjednačila. Nakon nekoliko dobrih situacija Rijeka je napokon iskoristila kontru u 31. minuti. Murić je u završnici ubacio s desne strane, a Drmić pospremio loptu – 1:1.

Kako je utakmica odmicala igra je postajala sve otvorenija, Hajduk je propustio priliku preko Vuškovića (34′), a Menalo nije poentirao u 37. minuti.

I onda pritisak Hajduka u zadnjim trenucima prvog dijela. Na kraju svega u 45. minuti, nakon kornera, Štefulj je u skoku nes(p)retno pospremio loptu u vlastitu mrežu – 2:1.

Hajduk nije mogao zamisliti bolje otvaranje drugog dijela. Već u 47. minuti Ljubičić je petom proigrao Kacaniklica koji je izašao sam pred Nevistića i poentirao – 3:1.

Rijeka je mogla uzvratiti dvije minute kasnije, Menalo se našao u sjajnoj poziciji pred golom Hajduka, ali njegov udarac blokirao je Čolina.

U 57. minuti sjajna akcija Rijeke. Lončar je s Andrijaševićem odigrao dupli pas, izbio pred gol Hajduka, ali veznjak Rijeke promašio je gol.

Dvije minute kasnije Lončar je ponovo bio u dobroj poziciji, ali njegov udarac blokirao je Todorović.

Rijeka je smanjila u 65. minuti. Kulenović je ostavio loptu za Andrijaševića koji je pogodio s ruba kaznenog prostora – 3:2.

U 77. minuti sjajna prilika za Rijeku. Nakon ubačaja Drmić je ostao sam pred golom Hajduka, ali nije dobro zahvatio loptu koja je otišla daleko iznad gola.