HNK Lovran: Častan poraz protiv drugoligaša

Arhiva Liburnija.net

Igrači Vanje Petrovića solidnom su igrom pokazali da se mogu nositi i sa jačim momčadima i na najbolji način najavili nedjeljni derbi sa Borcem koji se igra u 16 sati.

Lovran – Jučer je na Lokvi sa početkom u 18 sati odigrana prijateljska utakmica između Lovrana i Pomorca. Nogometaši Vanje Petrovića u tjednu priprema za derbi sa bakarskim Borcem dostojno i hrabro su se suprotstavili renomiranim gostima koji su se morali dobro potruditi ne bi li svladali borbene i žilave Lovrance.

Trener Pomorca, Stjepan Ostojić u prvom je dijelu na teren poslao momčad sastavljenu od igrača s klupe, dok je u nastavku na teren poslana prva momčad Pomorca koja je u finišu utakmice ipak uspjela doći do pobjede. Lovran je discipliniranom i borbenom igrom u prvih 45 minuta ravnopravno parirao gostima, a vrhunac prvog dijela utakmice zasigurno je bio eurogol Rupčića kojim je na oduševljenje domaćih navijača Lovran poveo sa 1- 0. Bilo je to u 40. minuti Rupčić je jednu visoku loptu na 25 metara primirio i poluvolejem odapeo pod samu prečku gostujućeg vratara, zaista gol koji se ne viđa često niti na prvoligaškim travnjacima.

U drugom dijelu utakmice prva momčad Pomorca stisnula je domaće koji su organizirano branili i tu i tamo priprijetili kojim kontranapadom. Strijelci su za goste iz Kostrene bili Prtenjača 68. i 80. minuti ve Boban u 85. za konačnih 1-3.

HNK Lovran – NK Pomorac 1-3 (1-0)
Strijelci: Rupčić 40′ (Lovran), Prtenjača 68′ i 80′, Boban 85′ (Pomorac)