HNK Lovran: Nastavak pobjedničkog niza protiv Lučkog radnika

hnk_lovran_lucki_radnik_rujevica_2013 (5)

Sljedeće nedjelje, 24. studenog na svojoj Lokvi, nogometaši Vanje Petrovića odigrati će posljednju utakmicu ovog dijela sezone. Utakmica će početi u 14 sati a protivnik će biti momčad Rječine. Nekoliko fotografija pogledajte u nastavku teksta.

Lovran / Rijeka – 12. kolo Prve županijske nogometne lige nogometašima Lovrana donijelo je gostovanje na Rujevici i utakmicu protiv ekipe Lučkog Radnika. Prošlotjedna pobjeda u derbiju protiv Drage i veliko emotivno pražnjenje koje je došlo nakon nje sugeriralo je oprez u pripremi utakmice kako se ne bi ponovio slučaj Zamet.

hnk_lovran_lucki_radnik_rujevica_2013 (2)

Nogometaši Vanje Petrovića od prvog su sučevog zvižduka agresijom i trkom nametnuli svoj stil igre i preuzeli inicijativu. Dobar travnjak na Rujevici omogućio je plavo-žutima da igraju svoju pas igru sa puno trke na koju su domaći odgovorili preskakanjem igre i dugim loptama za svoje napadače.

Već u 10. minuti Lovranci dolaze u vodstvo; Konić je lijepo poslužio Kaligarića koji je sa desetak metara iskosa savladao Radmana za 0:1.

U 14.minuti domaći prijete preko Žitkovića; nakon što je duga lopta preskočila obranu Lovrana, domaća desetka opasno puca ali kraj gola. U 20. minuti opet je opasno pred Radmanovim vratima; sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca odlično puca Konić čiji udarac akrobatskom intervencijom brani Radman. Iz sljedećeg napada domaći izjednačuju rezultat; protunapad dokera okončao je Žitković izlaskom pred Vukića i pogađanjem mreže za 1:1. Rezultatski egal trajao je do 38.minute; Jurić je za goste izveo korner a glavom za 1:2 zabija Miculinić.

hnk_lovran_lucki_radnik_rujevica_2013 (4)

I u drugom poluvremenu odnos snaga na terenu bio je isti, gosti su imali posjed lopte i inicijativu dok su domaći pokušavali ugroziti Vukića dugim loptama i kontranapadima. Igrala se 62. minuta kada je nakon Perišinog dodavanja Abram ispremiješao obranu dokera i zabio za 1:3. Samo dvije minute kasnije, u 64. minuti lovranci povećavaju vodstvo; Novak je u kaznenom prostoru srušio Kaligarića a siguran realizator najstrože kazne bio je Abram za 1:4.

Do kraja utakmice domaći su nogometaši uspjeli ublažiti poraz, također iz kaznenog udarca, siguran realizator najstrože kazne sa druge strane bio je Žitković koji je ujedno i postavio konačan rezultat utakmice 2:4. U 81. minuti isključenje je zaslužio domaći nogometaš Predović koji je brutalnim startom s leđa srušio i ozlijedio kapetana gostiju Kaligarića.

hnk_lovran_lucki_radnik_rujevica_2013 (3)

Zaslužena pobjeda nogometaša Lovrana koji su u svim segmentima nogometne igre nadigrali protivnika i potvrdili svoju kvalitetu i dobru formu. Sljedeće nedjelje, 24. studenog na svojoj Lokvi, nogometaši Vanje Petrovića odigrati će posljednju utakmicu ovog dijela sezone. Utakmica će početi u 14 sati a protivnik će biti momčad Rječine.

NK LUČKI RADNIK – HNK LOVRAN 2:4 (1:2)
Glavni sudac: Milorad Mihić (Rijeka), pomoćnici: Ante Matić (Rijeka) i Dalibor Dragišić (Rijeka).
Strijelci: Kaligarić 10′ (0:1), Žitković 20′ (1:1), Miculinić 38′ (1:2), Abram 62′ (1:3), Abram 64′ (1:4)(11m), Žitković 74′ (2:4).
Žuti kartoni: Mihalović, Rakić (Lučki Radnik), Kaligarić (Lovran)
Crveni kartoni: Predović (Lučki Radnik)

NK LUČKI RADNIK: Radman, Kvaternik, Capjak, Rakić, Svetec(kap.) (od 10. Predović), Mihalović, Polan, Vučković (od 59. Blaškić), Žitković, Grgurić (od 69.Stojković), Novak

HNK LOVRAN: Vukić, Miculinić, Čavka, Tominić (od 46. Zgodić), Klindić (od 69. Hlanuda), Habalija, Abram, Konić (od 69. Matak), Periša (od 78. Marinčić), Kaligarić (kap), Jurić (od 80. Rupčić)

hnk_lovran_lucki_radnik_rujevica_2013 (6)

hnk_lovran_lucki_radnik_rujevica_2013 (1)

Tekst i foto: Marin Ružić / PodUčkun.net