HNK Lovran: Pobjeda treneru za rođendan

Arhiva Liburnija.net

Pobjeda protiv Borca dokaz je da ova momčad ima snage i kvalitete za borbu sa najboljim momčadima lige.

Lovran – 6. kolo Prve županijske nogometne lige za momčad HNK Lovrana donijelo je utakmicu protiv Borca iz Bakra. Iako je na papiru to “samo” bio dvoboj 11. i 4. momčadi prvenstva, oni koji pomnije prate županijski nogomet prepoznali su u ovoj utakmici potencijalnu ljepoticu budući da su gosti iz Bakra prije prvenstva proglašavani favoritima za naslov, a Lovranci unatoč lošijem startu sezone slove kao jedna od kvalitetnijih momčadi lige.

Prvo je poluvrijeme uglavnom proteklo u borbenoj igri između dvaju šesnaesteraca. Prividnu terensku inicijativu imali su gosti, no na sreću domaćina nisu je uspjeli kapitalizirati u pogodak.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru domaćih koji su poveli u 48. minuti; slobodni udarac po sredini gola sa nekih 18-tak metara izvodi Abram koji puca, a lopta prolazi kroz živi zid te iznenađuje Hermana i ulazi u mrežu na radost domaćih navijača. Nakon primljenog gola Borac diže tempo te stvara nekoliko izglednih prilika koje ne uspijeva realizirati. Najbolju priliku na utakmici nije iskoristio Gruevski kojeg je u duelu ‘1na1’ nadmudrio domaći čuvar mreže Bradičić. U 81. minuti Lovran postiže i drugi zgoditak te rješava pitanje pobjednika; kontranapad je povukao Starčić koji asistira za Vertela koji zaobilazi golmana Borca i posprema loptu u praznu mrežu. Točku na i, ove lijepe nogometne predstave, u 86. je minuti stavio Rupčić koji samo tri minute nakon što je ušao u igru, koristi asistenciju Vertela te iz blizine postiže zgoditak za konačni rezultat utakmice 3-0.

Pobjeda u derbiju najljepši je mogući poklon koji su svom treneru za rođendan mogli pokloniti nogometaši Lovrana. Dobra i efikasna igra u nedjeljnom derbiju znak je dizanja Lovranske momčadi koja nakon slabijeg starta prvenstva treba bodove kako bi smanjila zaostatak za vodećima i digla se na ljestvici. Pobjeda protiv Borca dokaz je da ova momčad ima snage i kvalitete za borbu sa najboljim momčadima lige.

Prvenstvo se za HNK Lovran nastavlja sljedeće nedjelje kada gostuju u Omišlju protiv OŠK-a. Utakmica počinje u 16 sati.

HNK Lovran – NK Borac 3-0 (0-0)
Glavni sudac: Vučetić, pomoćnici: Šabanović i Drašković.
Strijelci: 48’Abram, 81’Vertel, 86’Rupčić
Žuti kartoni: Konić, Starčić (HNK Lovran), Velkovski, T.Vrsaljko, Klić, J.Vrsaljko (Borac)

HNK Lovran: Bradičić, Elioni, Čavka, Klindić, Mujakić (od 71.Kovačević), Konić (od 62.Periša), Starčić (od 83.Rupčić), Abram (od 88.Zgodić), Habalija, Vertel (od 90.Matak), Miculinić

NK Borac: Herman, J.Vrsaljko (od 80.Dor.Gruevski), Zaharija (od 46.T.Vrsaljko), Fetoshi (od 50.Tabar), Komar, Babić (od 46.Grbac), Velkovski, Sedlić (od 50.Duš.Gruevski), Klić, Lipošćak, Panić