HNK Lovran: Trobod za zaborav

Na žalost svih prisutnih ljubitelja nogometa, gosti iz Vrbovskog na utakmicu su doputovali sa samo osam igrača pa se na Lokvi umjesto nogometne predstave, ove subote odigrala nogometna farsa sa unaprijed poznatim ishodom.
Lovran – Utakmica 21. kola prve županijske nogometne lige između HNK Lovrana i NK Vrbovsko domaćim je nogometašima trebala poslužiti kao prilika za iskupljenje za prošlotjedni poraz u Vratima i kao uvertira u derbi utakmicu sa vodećom Kraljevicom u sljedećem kolu.
Brojčanoj neravnopravnosti usprkos, glavni je sudac Mario Vučetić označio početak susreta. Lovranci od prve minute kreću s opsadom gostujućeg gola koji je bio branjen sa čvrstim blokom od sedam igrača koji nije bilo nimalo lako probiti. Obrana Vrbovskog kapitulirala je već u 11.minuti kada na asistenciju Mujakića sa desne strane Jurić rutinski savladava Božića za 1:0. Prilike ispred gostujućih vratiju nižu se jedna za drugom do 35. minute kada nakon centaršuta Duvnjaka sa desne strane Toni Periša glavom zabija za 2:0.
Tri minute kasnije, u 38. minuti Lovran povećava vodstvo; nakon prodora Klindića sa lijeve strane isti asistira preciznom Koniću koji sa desetak metara postavlja konačni rezultat utakmice 3:0.

40. minuta susreta bila je ujedno i posljednja odigrana; nakon lijepe akcije domaćih nogometaša netko od gostiju igra rukom u kaznenom prostoru i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Budući da se u istoj akciji ozlijedio drugi gostujući nogometaš i da su gosti ostali sa samo 6 nogometaša na terenu, sucu Vučetiću nije preostalo drugo nego da odsvira kraj i momčadi pošalje na tuširanje.
Utakmica je po službenom zapisniku završila rezultatom 3:0 za domaće nakon što su gosti ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu. Sve u svemu tužan dan na Lokvi koja je umjesto nogometne predstave ugostila nogometnu farsu i antireklamu sporta kao takvog.
Bez obzira na sve poteškoće Lovranci su upisali još jedan trobod ove sezone te su održali takav kakav priključak sa vodećom Kraljevicom. Sljedeće, 22. kolo donosi derbi susret dviju vodećih momčadi lige Kraljevice i Lovrana koji će se odigrati u Kraljevici u subotu 07. travnja sa početkom u 16:30 sati. Za momčad Lovrana ova je utakmica biti ili ne biti u utrci za naslov te se očekuje pravi praznik nogometa začinjen poznatim Lovranskim navijačkim dekorom.
HNK Lovran – NK Vrbovsko 3 : 0