HNK Rijeka: 32 pobjede, 11 remija i osam poraza u 51 ovosezonskom ogledu

Ivan Tomečak

Igrač s najviše nastupa u dosadašnjem dijelu sezone je Ivan Tomečak koji je nastupio na čak 45 utakmica odigravši pritom 4021 minuta od 4590 mogućih.

Rijeka – Nogometaši Rijeke odigrali su u ponedjeljak u Koprivnici protiv Slaven Belupa 51. službenu utakmicu ove sezone. Remijem u kojem je svaka momčad postigla po jedan pogodak, momčad Matjaža Keka došla je do učinka od 32 pobjede, 11 remija i osam poraza u 51 ovosezonskom ogledu, uz razliku postignutih i primljenih pogodaka 107:41 (prošle sezone Rijeka je u 56 utakmica ostvarila 32 pobjede, 16 remija i osam poraza uz gol razliku 110:50).

rijeka_dinamo_2015_kantrida_uzvrat

Pokazatelj je to da su nogometaši Rijeke u dosadašnjem dijelu sezone osvojili čak 70 posto mogućih bodova (prošle sezone osvojeno je 66 posto mogućih bodova), u prosjeku postižu 2,1 pogodak po utakmici ili jedan svake 42 minute. Uz to, još tek tri pogotka dijele Riječane do izjednačavanja prošlosezonskog rekorda po broju pogodaka u jednoj natjecateljskoj sezoni kada su ih postigli 110. Zanimljivo, momčad Matjaža Keka ima priliku i nadmašiti prošlosezonski rekordan broj bodova osvojen u natjecateljskoj sezoni. Naime, u sezoni 2013./14. Rijeka je u MAXtv Prvoj ligi osvojila 73 boda, sedam više nego što ih ima u ovome trenutku a do kraja prvenstva ostale su još četiri utakmice.

Još jedna zanimljivost koja se veže uz sezonu 2014./15. je i ta da su pogodak u Prvoj HNL postigla čak 22 igrača (prošle sezone 15) odnosno, da se od svih igrača koji su nastupili u prvenstvenim utakmicama, osim vratara, među strijelce nisu upisali tek Špikić, Knežević, Lima, Brezovec, Bertoša, Mišić, Zlomislić, Bradarić, Močinić i Lešković.