HNK Rijeka: Najbolja obrana i drugi najbolji napad lige @ HNL

rijeka_istra_2015_rujevica

Bezjak je u prvenstvu zatresao mrežu 11 puta, slijede ga Bekim Balaj (7), Marin Tomasov (5), Anas Sharbini (3), Miral Samardžić (2), dok su se jednom u listu strijelaca upisali Marko Lešković, Mate Maleš, Matej Mitrović, Josip Radošević, Moises Lima Magalhaes, Marin Leovac i Odise Roshi.

Rijeka – Iza nogometaša Rijeke još je jedna uspješna polusezona. Iako je ostao svojevrstan žal zbog ranog ispadanja iz Europske lige, te činjenice da je u završnici prvog dijela zamalo izmaknuo jesenski naslov, brojke govore da je ovo bila uspješna jesen.

Rijeka je nakon 21 odigrane utakmice u prvenstvu osvojila 43 boda i trenutno drži drugo mjesto, te jedina momčad bez poraza u ligi. Izabranici Matjaža Keka na domaćem terenu osvojili su 22 boda uz šest pobjeda i četiri remija, dok su na gostovanju skupili 21 bod upisavši pet pobjeda i šest remija.

Ujedno, Rijeka ima najbolju obranu lige s 13 primljenih golova, te drugi najbolji napad s 35 postignutih pogodaka. Roman Bezjak prvi je strijelac momčadi s 14 golova u domaćim natjecanjima, prati ga Marin Tomasov s 10 golova od čega je pet postigao u Kupu Hrvatske.

Zanimljiv je podatak da je Rijeka u prva četiri kola primila sedam golova, dok je u preostalih 17 kola primila samo šest! Izabranici Matjaža Keka u 21 utakmici pravilno su rasporedili golove, 18 su postigli u prvom, a 17 u drugom poluvremenu. Suparnici su riječku mrežu zatresli 13 puta, pet u prvom, osam u drugom poluvremenu. Ujedno, Rijeka je u čak šest utakmica remizirala bez pogodaka.

U utakmicama Prve HNL ove sezone Matjaž Kek na travnjaku je koristio 24 igrača. Kada je u pitanju prvenstvo najviše minuta skupio je Ivan Vargić koji je odigrao 19 utakmica i tako ubilježio 1710 minuta. Vargić je ujedno ove polusezone upisao 100. nastup za Rijeku, dosad ih je skupio 116. Osječki vratar skupio je 783 minuta bez primljenog gola i tako postao rekorder Rijeke u HNL-u, te drugi na ukupnoj ljestvici u prvenstvu. Kada je u pitanju minutaža slijede ga Ivan Močinić s 1694 i Marin Tomasov s 1668 odigranih minuta. Važno je naglasiti da je Tomasov u svakoj utakmici ubilježio nastup (21), ali je njih deset odigrao do kraja. Više od tisuću minuta skupili su ujedno Stefan Ristovski (1547), Miral Samardžić (1530), Roman Bezjak (1421), Marko Lešković (1275), Mate Maleš (1263) i Bekim Balaj (1226). Stoti nastup za Rijeku u utakmici protiv Zagreba upisao je i Vedran Jugović. Nogometaši Rijeke u prvenstvu Hrvatske zaradili su 56 žutih, te pet crvenih kartona.

Kada je u pitanju Kup Hrvatske Rijeka je upisala tri pobjede uz gol razliku 14:0 (Bednja 10:0, Opatija 3:0, Lokomotiva 1:0). Marin Tomasov postigao je pet golova, dok je Roman Bezjak dodao tri. Matej Mitrović, Miral Samardžić i Marin Tomasov odigrali su svih 270 minuta. Zanimljiv je podatak da je u sve tri utakmice u Kupu opomenu zaradio Leonard Zuta.