HNK Rijeka nakon pobjede nad reprezentacijom Albanije u finalu Kvarnerske rivijere čeka Dinamo

Finale između Rijeke i Dinama igrat će se od 18 sati na stadionu Krimeja, dok će od 16 sati na Krimeji za treće mjesto igrati Albanija i Udinese.

Rijeka – Kadeti Rijeke pobijedili su reprezentaciju Albanije 2:0 u polufinalu 67. izdanja turnira Kvarnerska rivijera, te će u finalu večeras igrati protiv Dinama koji je bio bolji od Udinesea 3:1.

Rijeka je već na početku utakmice najavila dobru igru. U drugoj minuti Bilić pucao je sa 16 metara, ali lopta je otišla pored vratnice.

Rijeka je povela u sedmoj minuti. Bijeli su izborili slobodan udarac na dvadesetak metara po sredini gola, Valjan sjajno plasirao loptu i pogodio rašlje – 1:0. Novi prekrasan pogodak riječkog veznjaka.

Samo minutu kasnije Gjumsi je pucao iskosa s desne strane s ruba 16 metara, ali lopta je prošla pored gola.

U 25. minuti Bilić je prošao po desnoj strani i odigrao za Tornata koji je izbio sam pred gol, ali vratar Albanije izašao je kao pobjednik iz dvoboja.

Albanija je zaprijetila u 31. minuti, Zahi je prošao po lijevoj strani i ubacio, lopta je došla do Musaija koji je pucao preko gola.

Rijeka je povećala prednost u 33. minuti. Simčić, koji je nekoliko trenutaka ranije ušao u igru umjesto ozlijeđenog Ajanovića, s desne strane sjajno je pronašao Tornata, koji je zaobišao vratara i poentirao – 2:0.

Samo minutu kasnije Musai je izbio sam ispred Frigana, zaobišao vratara Rijeke, ali lopta je odsjela na vratnici i tako je propala najbolja prilika za goste u prvom dijelu.

U 39. minuti Simčić je prošao albanskog braniča i ubacio, Delibegović ostao sam pred vratima Albanije, ali udarac je otišao preko gola.

Rijeka je bolje otvorila drugi dio, Bilić je u 43. minuti izašao sam pred gol Albanije, ali slab udarac išao je direktno u vratara.

Albanija se pokušavala vratiti se u igru, u 50. minuti Stafa je izbio pred Frigana, ali propala je nova prilika.

U 53. minuti, nakon kombinacije Valjana i Bilića, uslijedio je ubačaj, ali Matija Frigan je nakon pokušaja glavom pogodio braniča.

Albanija je pokušavala doći do pogotka koji bi ih vratio u igru, u 70. minuti Gerxhalliu, nakon jedne lopte koja je preletjela zadnju liniju Rijeke, izbio je sam pred Frigana, ali nije bilo preciznosti.

U 76. minuti Brekalo u kaznenom prostoru nije iskoristio priliku, dvije minute kasnije vratar Ceka krivo je procijenio let lopte nakon kornera, Brekalo se našao u prilici, ali udarac je išao ravno u vratara Albanije.

I posljednji pokušaj Albanije nije dao rezultata, nakon ubačaja iz slobodnog udarca Gerxhalliu se našao u prilici, ali udarac je išao u vratara Frigana.