HNK Rijeka: Remi protiv Slaven Belupa @ Koprivnica

arhiva

arhiva

U tvrdoj i teškoj utakmici Rijeka nije uspjela doći do važna tri boda koja bi joj donijela osam bodova prednosti pred Dinamom na vrhu ljestvice.

Koprivnica – Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Slaven Belupa (0:0) na gostovanju u Koprivnici u utakmici 16. kola MAXtv Prve lige. U tvrdoj i teškoj utakmici Rijeka nije uspjela doći do važna tri boda koja bi joj donijela osam bodova prednosti pred Dinamom na vrhu ljestvice.

Rijeka u prvom poluvremenu nije uspjela razviti svoju prepoznatljivu igru. Slaven je bolje krenuo u utakmicu, dva pokušaja Savića (5′, 8′) ukrotio je Prskalo. Najbolja prilika na otvaranju utakmice stigla je u osmoj minuti. Heber se oslobodio na rubu kaznenog prostora i jak udarac Prskalo je uspio izbiti u korner.

Nakon toga obje momčadi nisu uspjele stvoriti konkretniju priliku, a ubačaji iz kuta s obje strane nisu dali rezultata.

Rijeka je zaprijetila 31. minuti, Vešović se izborio za poziciju i potegnuo s dvadesetak metara, a Blažević je uz manje probleme izbio loptu u korner.
Najveća prilika u prvom dijelu stigla je u 40. minuti. Savić je gurnuo loptu pored Eleza i pobjegao u kontru. Iz pozadine je stigao Ivanovski, Savić ga je proigrao, a udarac iz stopostotne prilike otišao je iznad grede.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo previše prilika na obje strane. Pokušaj Hebera (59′) i Andrijaševića (63′) nisu previše namučili vratare. Slaven je u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali nedostajao je završni pas tako da su svi pokušaji završili u riječkom bloku. U 75. minuti Andrijašević je pobjegao po desnom boku i ubacio, Čanađija je ostao sam na sedam metara, ali jednostavno je nedostajalo preciznosti u završnici.