HNK Rijeka: Uz probleme ipak prolaz protiv Podravine @ Ludbreg

hnk_rijeka_podravina

Sve je bilo gotovu pet minuta prije kraja kada je Sharbini izborio kazneni udarac. Dobar dribling u kaznenom prostoru natjerao je Holija da ga faulira, a ‘najstroža kaznu’ oplemenio je za 1:3 – Benko!

Ludbreg – Rijeka je uz dosta problema ipak svladala Podravinu u osmini finala Kupa 3:1. Već od početka pritisak Rijeke. U samom startu, u 7. minuti, viđen je i prvi udarac na gol. Bio to Alispahić, nakon dodavanja Brezovca, ali šut završava na stativi.

Samo deset minuta kasnije lijepo prolazi po desnoj strani Boras, ali stoperi Podravine nakratko izbacuju. No opet u opasnu zonu šalje Ajayi, a Krstanović s par metara pokušava nogom, no kut prema golu dobro je zatvorio vratar Dreven. U 18. minuti Brezovec je s nekoliko metara opalio po lopti, ali je kut bio loš pa je Dreven bombu obranio… Bilo tu još prilika u prvih pola sata…Ajayi glavom s 5 metara, Krstanović s 16 metara nogom, a onda i Brezovec s 20 metara. Sve je to išlo ili u blok ili izvan okvira gola.

Razlika je u kvaliteti bila očita, pritisak sve jači, ali toliko željeni pogodak još nije bio na vidiku. Sve više je bilo i prilika iz prekida. Zaredalo se nekoliko korner, pa je čak i novi kapetan Datković imao prigodu. S nogom nakon kornera Brezovca, i dodavanja Mitrovića, desnom nogom je pogodio malo iznad grede.

Sve se više približavalo poluvrijeme, a Rijeka nije popuštala. Jugović je u 38 – oj minuti imao malo slobodnog prostora s 15 metara, ali je udarac lijevo otišao koji centimetar od gola Podravine. Domaći su bili vrlo borbeni, napaljeni i energični, no prema naprijed nisu mogli puno.

Prvo poluvrijeme završilo je 0:0, a već na početku drugo Kek je promijeno dva igrača. Umjesto Ajayija i Brezovca, u igri su bili Sharbini i Močinić.

A onda šok. Poveli su domaći. U 59 minuti za Podravinu je pogodio je Denis Bochl. Iz prve prave akcije plavi su napravili podvig. Prvo je Valjak zamalo savladao Vargića, šut je bio s nekoliko metara, koji vratar Rijeke odbija. Ali na odbijenu loptu natrčava Bochl i zakucava je u mrežu s oko 18 metara.

No srećom po Rijeku, jedna prava akcija bila je dovoljna za izjednačenje. Igrala se 65 minuta kada je Pokrivač dobro uposlio Močinića koji osvaja dosta prostora i daje na bok za Borasa. Desni bočni Rijeke dobro centrira, a Krstanović spušta za Alispahića koji s volejom pogađa s 10 metara.

Utakmica se u tim trenucima potpuno otvorila. Rijeka je i dalje prijetila, ne toliko konkretnim akcijama, koliko konstantnim pritiskom, ušao je čak i Benko. No Podravina je također bila opasna i prijetila je brzim prebačajima na polovicu Rijeke. Ali rekli smo već ušao je Benko. A ‘domaći dečko’ kako su ga zvali u Ludbregu, napravio je ono za što je zadužen. Benko je prvi put bio blizu gola u 73′ minuti, no Dreven brani. No u 76′ Mitrović je poslao dubinsku loptu, Krstanović spretno spustio za Benka, a ovaj iz blizine doveo Rijeku u vodstvo.

Nije bilo lako Rijeci u utakmici protiv Podravine. Trećeligaš je opasno ‘zapaprio’ prvoligašu. U bučnoj atmosferi malog gradskog stadiona u Ludbregu, kvaliteta je ipak presudila. No prolaz je izboren tek u posljednjoj četvrtini utakmice. Stoga su i reakcije trenera Rijeke Matjaža Keka nakon susreta bile očekivane.

– Ovakve utakmice dobro dođu kako bi dobio jasniju sliku o formi nekih igrača. No iako sam izveo potpuno novu momčad u odnosu na Osijek, u nekim dijelovima utakmice činilo mi se da oni mogu više trčati. Ponekad s momčadi ne pogodiš, ali dobro, dali smo prilike novim igračima. Domaćini su bili vrlo korektni i svaka čast njima još jednom, no na kraju mi idemo dalje. Napravili smo ono što smo željeli.

– Ako je problem u njihovim glavama, to je njihov problem. Ja sam im rekao što ih čeka i kako se moraju ponašati i sigurno će neki nakon ove utakmice imati problema samnom. To ne dozvoljavam i to nije korektno, posebno prema klubu i našim navijačima, da neki misle da mogu ući u utakmicu s 50 ili 60 posto. Pa makar je to ekipa iz treće lige. To je podcjenjivanje sporta i našeg rada.

Najbolji strijelac lige Leon Benko ušao je tek u završnici susreta. Kaže Kek da je to bilo planirano.

– Ulazak Benka je bio planiran jer nas je poremetila ozljeda Kramarića koji ima problema s aduktorom. Benko i Mujanović su se dobro oporavili od udaraca u glavu u Osijeku, Krstanović ne može igrati u Splitu zbog kartona, a vidjet ćemo što će nalaz pokazati za Kramarića. Išao sam u rizik s Jugovićem, a Tomečak je blizu povratka. No još jednom naglašavam, važan je prolaz – zaključio je Kek.

Za kraj dodajmo da je HNK Rijeka svim ljubiteljima nogometa priuštila live prijenos iz Ludbrega.

NK PODRAVINA – NK RIJEKA 1 : 3
Gradski stadion Ludbreg
Gledatelja: 1800
Sudac: Mlakar (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Bochl (59′), 1:1 Alispahić (65′), 1:2 Benko (76′), 1:3 Benko (90′-11m)
Žuti kartoni: Krstanović, Brezovec, Pokrivač, Alispahić (Rijeka), Pomper, Jagec (Podravina)

NK PODRAVINA: Dreven, Pomper (od 84′ Žmuk), Holi (od 62′ Tarandek), Malec, Milas (od 22′ Bochl), Kukec, Jagec, Valjak, Mumlek, Sabol, Kosec

NK RIJEKA: Vargić, Boras, Datković, Mitrović, Škarabot, Brezovec (od 55′ Močinić), Pokrivač, Jugović (od 67′ Benko), Alispahić, Ajayi (od 50′ Sharbini), Krstanović