HNK Rijeka: Visoka pobjede protiv Krke – Utakmica započela minutom šutnje

nk_rijeka_nk_krka

Utakmica je počela minutom šutnje u spomen na tragično preminulog nekadašnjeg prvotimca Rijeke i hrvatskog reprezentativca Gorana Brajkovića.

Kranjska Gora – Rijeka je pobijedila u trećem susretu na pripremama u Sloveniji; u utakmici odigranoj na igralištu u Kranjskoj Gori svladali su slovenskog prvoligaša Krku iz Novog Mesta.

nk_rijeka_nk_krka_1

Već u prvom dijelu Rijeka se nametnula i prije vodstva u 9′ minuti imala dosta prigoda. Prvi pogodak ipak je postigao Slovenac Roman Bezjak nakon odlične akcije. Sharbini je probio lijevu stranu te odlično centrirao a Slovenac je spretno zakucao loptu u mrežu s oko sedam metara.

Nakon toga Rijeka je nastavila napadati a drugi gol stigao je u 35′ minuti kada je nakon oduzete lopte Ajayi ostao sam na lijevom krilu, prizemno ubacio, a na povratnoj lopti se našao Hristov koji je nekoliko minuta ranije ušao umjesto Kvržića.

U drugom dijelu, bez obzira na brojne promjene, Rijeka nije prestala s visokim ritmom. Nakon lijepe akcije Jugovića, Ajayi je pogodio stativu, no već u sljedećem napadu mrežu pogađa Balaj.

Bertoša je izveo brzo ubacivanje rukom, Balaj primio na 16m, okrenuo stopera i s lijevom nogom pogodio suprotni kut vratara Krke. Konačnih 4:0 djelo je Hristova koji je primio dodavanje Mišića te potkopanom loptom efektno prebacio istrčalog Mitrovića.

HNK Rijeka – NK Krka 4:0
Kranjska Gora
Sportski park Rudeč
Sudac: Žnidaršćič (Kranj)
STRIJELCI: 1:0 Bezjak (9′), 2:0 Hristov (35′), 3:0 Balaj (74′), 4:0 Hristov (87)

RIJEKA: Prskalo (od 46′ Sluga, od 80′ Nevistić), Tomečak (od 60′ Jugović), Lešković (od 30′ Mitrović), Samardžić (od 60′ Lucić), Leovac (od 46′ Bertoša), Bradarić (od 46′ Zlomislić), Radošević (od 60′ Močinić), Kvržić (od 30′ Hristov), Sharbini(od 30′ Ajayi), Moises (od 46′ Mišić), Bezjak (od 60′ Balaj)

KRKA: Mitrović, Perić, Kastrevec, Ejup, Dezmar, Welbeck, Mojstorović, Collins, Potokar, Dam. Marjanović, Dangubić. Još su igrali: Barukčić, Dar.Marjanović, Pavić, Vukčič, Aniekan, Novinić, Cerar, Kramar, Marotti, Bele, Kauber, Dormiz