Hrvatska protiv San Marina na Rujevici upisala najveću pobjedu u povijesti

Veliki aplauz prolomio se stadionom kada je u 55. minuti na travnjak istrčao Andrej Kramarić koji je ostavio dubok trag u Rijeci. Dvoznamenkasti broj golova postignut je u 84. minuti. Nakon brzog prebrojavanja Perišić je ubacio s lijevog boka, a Kalinić pospremio loptu u mrežu – 10:0.

Rijeka – Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je San Marino 10:0 na stadionu HNK Rijeka u posljednjoj pripremnoj utakmici pred odlazak na Europsko prvenstvo u Francuskoj upisavši najvišu pobjedu u povijesti u jednoj službenoj utakmici. U redovima Hrvatske istaknuli su se Mario Mandžukić i Nikola Kalinić koji su postigli hat-trick u prvom i drugom poluvremenu.

Hrvatska lavina krenula je u 20. minuti. Luka Modrić pucao je s ruba kaznenog prostora, Pjaca je petom kratko skrenuo loptu i prevario vratara Simoncinija – 1:0. Samo tri minute kasnije Modrić je idealnom dugom loptom poslužio Perišića koji je glavom spustio za Mandžukića – 2:0.

Hrvatska je ubacila u višu brzinu, u 25. minuti Perišić je lijepo ubacio s lijeve strane i Srna je odlično reagirao – 3:0. Četvrti gol stigao je u 36. minuti. Srna je ubacio s desne strane, a Mandžukić glavom poentirao – 4:0. Peti gol bio je replika četvrtog, Srna je opet pronašao Mandžukića – 5:0. Odličnih 45 minuta zaključio je Ivan Perišić sjajnim slobodnim udarcem – 6:0.

Pet minuta trebalo je u drugom poluvremenu za novi pogodak. Srna je ponovo sjajno asistirao, a Rakitić je bio brži od vratara – 7:0.

Novi veliki aplauz prolomio se stadionom kada je u 55. minuti na travnjak istrčao Andrej Kramarić koji je ostavio dubok trag u Rijeci.

Rekord je postignut u 59. minuti, Pjaca je s desne strane ubacio, a Kalinić je utrčao ispred braniča i poentirao – 8:0. Isti igrač postigao je i deveti gol. Nakon ubačaja iz kuta u duelu su bili Vida i vratar Benedettini. Lopta je pala na nogu Kaliniću koji je iz neposredne blizine gurnuo loptu u praznu mrežu – 9:0.

Dvoznamenkasti broj golova postignut je u 84. minuti. Nakon brzog prebrojavanja Perišić je ubacio s lijevog boka, a Kalinić pospremio loptu u mrežu – 10:0.

Pripremna utakmica: Hrvatska – San Marino 10:0 (6:0)
Stadion HNK Rijeka
Gledatelja: 3603
Sudac: Mitja Žganec (Slovenija)

Strijelci: 1:0 Pjaca (20′), 2:0 Mandžukić (23′), 3:0 Srna (25′), 4:0 Mandžukić (36′), 5:0 Mandžukić (38′), 6:0 Perišić (40′), 7:0 Rakitić (50′), 8:0 Kalinić (59′), 9:0 Kalinić (73′), 10:0 Kalinić (84′).

Žuti kartoni: Verretti, Gasperoni (San Marino).

HRVATSKA: Subašić, Strinić, Vida, Schildenfeld, Rakitić (od 55′ Kramarić), Modrić (od 46′ Kovačić), Srna (od 56′ Vrsaljko), Perišić, Badelj (od 75′ Rog), Mandžukić (od 55′ Kalinić), Pjaca (od 75′ Ćorić).

SAN MARINO: A. Simoncini (od 54′ Benedettini), Brolli, Palazzi (do 84′ Cesarini), Biordi, D. Simoncini, Della Valle, Zafferani (od 79′ Mazza), Gasperoni (od 79′ Cervellini), Stefanelli (od 53′ Hirsch), Rinaldi, Berretti (od 54′ Colombini).