Jedrenje: Posljednjeg dana regate održan jedan plov @ 42. Međunarodni kup Opatije

kup_opatija_jedrenje_2015

Prve i jedine bodove natjecatelji su imali prilike prikupiti u nedjeljnom jedrenju na opatijskoj tramuntani snage 4-10 čvorova, što znači da se regata neće bodovati za ljestvicu HJS-a, obzirom da je održan samo jedan plov.

Opatija – Ovogodišnje izdanje 42. Međunarodnog kupa Opatije, okupio je jedriličare iz dvije zemlje, Slovenije i Hrvatske, no do nedjelje Eol im nije bio naklonjen. Na start je stiglo 12 natjecatelja u Laser Radialu te 34 natjecatelja u Laseru 4.7., a prve i jedine bodove imali su prilike prikupiti u nedjeljnom jedrenju na opatijskoj tramuntani snage 4-10 čvorova, što znači da se regata neće bodovati za ljestvicu HJS-a, obzirom da je održan samo jedan plov.

Prvo mjesto u klasi Laser 4.7 osvojio je Toni Vrščaj iz WSC Črnomelj, drugo mjesto pripalo je Ivi Vlahinić iz SD Vihor iz Baške, treće je osvojio Roko Copić iz šibenskog JK Val, a četvrto je pripalo Niki Masovčić iz JK Opatija.

U klasi Laser radial slavio je Dominik Perković iz JK Labud, drugo mjesto osvojio je Paolo Mavričić iz JK Opatija, treće Marin Desabota iz JK Val, dok je četvrto mjesto pripalo Nadi Tomašević iz JK Split.