Jelena Kovačević osvojila srebrnu medalju

jelena_kovacevicAtena – Nakon zlata Mirne Šenjug i srebra Ana-Marije Čelan, medalje na 45. europskom seniorskom prvenstvu osvojila je Jelena Kovačević i Danil Domdjoni. Jelena je nakon prošlogodišnjeg zlata u Zagrebu, u kategoriji do 55 kilograma osvojila srebrnu medalju.
Jelena je do finala svladala Ukrajinku Seroginu (1:0), Irkinju Geraghty (2:0), Francuskinju Calzingoue (1:0), a u polufinalu je bila bolja od Poljakinje Fajkowskwe, svladavši je sudačkim preglasavanjem. Kovačević je u finalu zaustavila Talijanka Cardin, koja je slavila 2:0 i okitila se europskim naslovom.
Žao mi je zbog poraza, naročito jer joj je prvi poen dosudio glavni sudac, bez signala pomoćnog. Njezin drugi poen je u redu, razbila mi je koncepciju, niža je od mene i nije mi je bilo lagano probiti, rekla je Kovačević kojoj je to četvrta medalja sa seniorskih EP-a. Dosad je imala zlato, srebro i broncu.