Juniori Milana uspješniji Riječana

juniori_rijeka_italija_2014_1

Riječani za pobjedom mogu najviše žaliti zato što su odigrali odličnih prvih 45 minuta tijekom kojih su rano poveli i propustili još nekoliko prilika za povećati vodstvo.

Altopascio – Juniori Rijeke poraženi su od Milana s 1:3 i u osmini finala oprostili se od natjecanja na Viareggio Cupu. Utakmica s dva potpuno različita poluvremena prelomljena je u drugom dijelu kada je na vidjelo počeo dolaziti umor igrača Rijeke kojima je ovo bila četvrta utakmica u osam dana. Sustav natjecanja prema kojem se četiri privilegirane momčadi uključuju u osmini finala tako se pokazao prevagom na strani Milana koji je dobio utakmicu onoga trenutka kada su se ispuhali riječki veznjaci i počeli kasniti u zatvaranju prostora za svježijim suparničkim igračima.

Riječani za pobjedom mogu najviše žaliti zato što su odigrali odličnih prvih 45 minuta tijekom kojih su rano poveli i propustili još nekoliko prilika za povećati vodstvo. Već u drugoj minuti udarac iz kuta s desne strane izveo je Igor Postonjski, udarac Jamilu Collinsa glavom netko od braniča Milana zaustavio rukom, a sudac Marini iz Rima pokazao na najstrožu kaznu koju je Postonjski sigurno realizirao – 0:1.

Dok je trkački mogla parirati Milanu, Rijeka je napravila i nekoliko obećavajućih situacija za povećanje vodstva poput one Marka Marciuša koji je u 7. minuti iskosa pobjegao obrani, gurnuo loptu kraj vratara ali nije pao nakon evidentnog kontakta koji ga je onemogućio da stigne loptu. U 14. minuti Matej Mršić nakon bijega po desnoj strani nije uspio proigrati Marciuša, a opasno po gol Milana bilo je i pet minuta kasnije kada je obrana „rossonera“ povratnu loptu nakon odličnog prodora Filipa Fumića gotovo odbila u vlastitu mrežu. Imao je i Milan svojih prilika, Petagna je pogodio vratnicu a se s nekoliko odličnih obrana istaknuo i odlični vratar Ante Bilandžić.

Iako je nervoza u redovima Milana bivala sve veća a trener Filippo Inzaghi konstantno vršio pritisak na glavnog suca, bijeli su izjednačujući pogodak primili u 48. minuti kada je Milan nakon ubačaja iz kuta iskoristio svoju visinu a Šimić glavom poslao loptu u mrežu (1:1). U 73. minuti Milan je povećao vodstvo uz puno sreće budući da je udarac Benedičiča s 20-ak metara nakon odbijanca promijenio smjer lopti (2:1), dok je konačni rezultat postavio Benedičič tri minute prije kraja nakon što je ostao sam pred Bilandžićem (3:1).

Riječani na kraju unatoč porazu mogu biti ponosni pristupom i načinom na koji su prezentirali klub o čemu puno govori i aplauz kojeg su dobili na odlasku sa stadiona u Altopasciju.

Milan – Rijeka 3:1
Gradski stadion
Gledatelja 700
Sudac: Marini (Rim)
Strijelci: 0:1 Postonjski (2′-11m), 1:1 Šimić (48′), 2:1 Benedičič (73′), 3:1 Benedičič (86′). Žuti kartoni: Tamas, Calabria (Milan), Bukvić, Vidas (Rijeka).

MILAN: Gori, Calabria, Šimić, Pacifico, Tamas, Mastalli, Benedičić (od 87′ Bende), Aniekan (od 46′ Modić), Pedone (od 84′ De Santis), Petagna (od 89′ Cernigol), Di Molfetta (od 70′ Vido).

RIJEKA: Bilandžić, Bukvić (od 84′ Joshua), Tahir, Batinić, Collins, Fumić, Furijan (od 14′ Filipović), Marciuš, Postonjski, Vidas, Mršić (od 65′ Peričić).