Kadeti porazom završili kvalifikacije, mlađi juniori love dva gola zaostatka

Osijek / Volosko – U nastavku kvalifikacija za plasman na finalni turnir Kupa Hrvatske kadeti Vaterpolo kluba Opatija doživjeli su poraz i u uzvratnom susretu protiv Krune Osijek čime su se oprostili od daljnjeg takmičenja.

Na osječkoj “Kopiki” pred stotinjak bučnih navijača domaćeg sastava dobro su se držali prvih petnaest minuta te su početkom treće četvrtine čak i poveli 3 : 2 golom Frketića. Međutim za nešto više ipak nisu imali snage pa su Osječani serijom 5 : 0 zasluženo pobijedili i izborili majstoricu protiv Mladosti.

U drugom srazu istih klubova ali u kategoriji mlađih juniora igrači trenera Kancijanića bili su korak do velikog uspjeha jer su gotovo cijelu utakmicu imali vodstvo i kontrolu nad utakmicom, sve do posljednje tri minute kada domaćini bodreni publikom koriste nekoliko rijetkih pogrešaka u obrani Opatijaca i sa tri uzastopna gola preokreću rezultat u svoju korist.

Na taj način Opatijci su se doveli u situaciju da u uzvratu na vološćanskom plivalištu moraju loviti pobjedu izraženu sa tri ili više golova razlike kako bi ušli u posljednji krug kvalifikacija za plasman u finale.