KAKAV PREOKRET ‘Bijeli’ su u finalu Kupa, nadoknadili su dva gola minusa u 20 minuta @ Rujevica

Preokret je zaključio Sterling Yateke u 86. minuti kada se odigrala brza kontra Rijeke koju je otvorio i zatvorio igrač koji bi se mogao pokazati kao ozbiljno pojačanje „bijelih“. Lončar je na kraju donio loptu pred gol Osijeka, a Yateke je poentirao s ruba kaznenog prostora.

Rijeka – Činilo se kao da nema nade. Na početku drugog poluvremena Pandur je „zeznuo“ laku loptu, umjesto ispucavanja izabrao kratko dodavanje i pripremio situaciju za povećanje vodstva Osijeka. Gosti su poveli 0:2, a HNK Rijeka nije djelovala kao da može preokrenuti rezultat. A ipak – upravo to se dogodilo! U dvadesetak minuta „bijeli“ su gostima „uvalili“ tri komada i trasirali si put prema finalu Kupa Hrvatske.

Iako se utakmica igrala bez gledatelja, to ne znači da je susret prošao bez navijača. Armada je susret pratila s brijega iznad sjeverne tribine i u 60. minuti Rijeku podržala bakljadom.

Domaćine je već u ranoj fazi utakmice dočekao hladan tuš. U 16. minuti, Osječani su „iščeprkali“ loptu na središtu terena i u nekoliko poteza matirali Riječane. Silva se sjurio po lijevoj strani i dugom loptom sjajno proigrao Bočkaja koji je stigao na drugu vratnicu i matirao Pandura.

Bez navijača igra se današnji polufinalni susret Hrvatskog kupa između HNK Rijeka i NK Osijek. Sjedala na Rujevici ostala su prazna, prvi puta u povijesti stadiona.
No, to ne znači da „bijeli“ nastupili bez podrške, jer najvjerniji navijači okupili su se na brdu iznad sjeverne tribine rujevičkog stadiona i bodrili domaću ekipu kroz prvo poluvrijeme.

Najbolju priliku u prvom dijelu Rijeka je imala u 38. minuti. Tomečak se provukao po desnoj strani i ubacio, ali udarac Čolaka glavom otišao je pored gola. Pred sam kraj poluvremena, Osijek je mogao i povećati vodstvo. U 44. minuti imali su sjajnu priliku. Galović je izgubio loptu, Grezda je ubacio, a Marićev udarac otišao je preko gola.

Na samom startu drugog poluvremena Osijek je povećao vodstvo. U 48. minuti pogriješio je Pandur koji je, nakon pritiska Grezde, loptu dodao ravno u noge Bočkaju koji je bez problema zatresao mrežu bijelih.

Nakon takve situacije, domaći trener Simon Rožman odlučio je odigrati na „sve ili ništa“ i iskoristio je tri zamjene (od mogućih pet). Teren su napustili Alexander Gorgon, Nino Galović i Tibor Halilović, a umjesto njih ušli su Robert Murić, Darko Velkoski i Stjepan Lončar.

Dvije minute kasnije, Lončar je donio prednost „bijelima“ – ne rezultatsku, već u broju igrača na terenu. Nakon prekršaja na ovom igraču, Laszlo Kleinheisler je zaradio drugi žuti karton i ostavio Osijek s igračem manje u 56. minuti.

Deset minuta kasnije, Rijeka je smanjila vodstvo gostiju, za 1:2 pogodio je Robert Murić. Nakon ubačaja s lijeve strane, lopta se odbila do Murića koji je sjajno poentirao.

U 70. minuti dosuđen je kazneni udarac za Rijeku. Nakon ubačaja iz kuta, Talys je u skoku udario Capana, a sudac Pajač pokazao je na bijelu točku! Nakon bijesnih reakcija s osiječke klupe, crveni karton dobio je Karlo Primorac. Mirko Antonio Čolak preuzeo je na sebe izvođenje kaznenog udarca i doveo Rijeku do izjednačenja!

Drama se nastavila do zadnjih sekundi utakmice, kada je dvostrukom obranom Pandur “spasio” svoju čast i ispravio grešku s početka poluvremena.

Kup, polufinale
Rijeka – Osijek 3:2
RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja 0. Sudac: Igor Pajač (Zelina)
Strijelci: 0:1 Bočkaj (16′), 0:2 Bočkaj (48′), 1:2 Murić (66′), 2:2 Čolak (73′-11m), 3:2 Yatéké (86′)
Žuti kartoni: Smolčić, Halilović, Velkovski, Lepinjica (Rijeka), Žaper (Osijek).
Crveni karton: Kleinheisler (56′-drugi žuti) (Osijek).
Rijeka: Pandur, Tomečak, Capan, Galović (od 54′ Velkovski), Smolčić (od 65′ Yatéké), Štefulj, Lepinjica, Halilović (od 54′ Murić), Gorgon (od 54′ Lončar), Andrijašević, Čolak (od 90′ Escoval).
Osijek: Ivušić, Almeida, Kleinheisler, Majstorović, Grezda (od 62′ Jugović), Bočkaj, Talys (od 88′ Ndockyt), Žaper (od 88′ Mbakogu), Škorić, Lončar, Marić.