Kako su glasali Opatijci – Donosimo neslužbene izborne rezultate za Vijeća mjesnih odbora

Iako se radi o najnižoj razini političkog predstavništva, današnje su izbore obilježile izrazito visoke tenzije, kao i brojna kršenja regularnosti izbornog procesa.

Opatija – U 19 sati zatvorena su biračka mjesta u 14 mjesnih odbora diljem Opatije, na kojima su se birali novi sazivi vijeća mjesnih odbora. Prema neslužbenim rezultatima najviše glasova dobila je Nezavisna lista Damira Kramarića u Voloskom i to čak 129 glasova, a najmanje HDZ-a u Dobreću skromnih 7 glasova te u Ičićima 6.

No, iako se radi o najnižoj razini političkog predstavništva, današnje su izbore obilježile izrazito visoke tenzije, kao i brojna kršenja regularnosti izbornog procesa. Najveća greška dogodila se u mjesnom odboru Centar I gdje su tiskani listići sa značajnom štamparskom greškom, budući da su se pojavile dvije liste pod rednim brojem četiri. Naime, umjesto predviđenog broja 5, lista SDP-a i partnera objavljena je pod rednim brojem 4, kao i lista prije njih, što – smatraju socijaldemokrati – značajno remeti njihov rezultat, budući da su pozivali birače da glasaju za „listu broj pet“, pa bi aktualna situacija mogla dovesti i do ozbiljne zablude kod potencijalnih glasača. Zbog ove situacije, SDP je najavio i prigovor izbornom povjerenstvu.

A Opatijci su glasali ovako…

U Vijeće Mjesnog odbora DOBREĆ izabrani su:

  1. BRANKO VODOPIĆ (lista HDZ)
  2. DR.SC. LORENA BAŠAN (lista grupe birača, nositelj dr.sc. Lorena Bašan)
  3. EDITA TURKOVIĆ (lista grupe birača, nositelj dr.sc. Lorena Bašan)
  4. DRAGAN TRDIĆ (lista grupe birača, nositelj dr.sc. Lorena Bašan)
  5. MORENO NEGRIĆ (lista grupe birača, nositelj dr.sc. Lorena Bašan)
  6. MILAN TULMAN (lista SDP i AM)
  7. DIJANA SIMONČIĆ (lista SDP i AM).

U Vijeće Mjesnog odbora IČIĆI izabrani su:

  1. MARIN STARČIĆ (lista IDS)
  2. SANDA GRČEVIĆ (lista IDS)
  3. ASTRID KNEŽEVIĆ (lista IDS)
  4. IVAN RUMAC (lista grupe birača, nositelj Ivan Rumac)
  5. JELENA TULIAK (lista grupe birača, nositelj Ivan Rumac)
  6. KRISTIAN BRNEČIĆ (lista grupe birača, nositelj Ivan Rumac)
  7. ALESSANDRO ŽIGANTO (lista grupe birača, nositelj Ivan Rumac)

U Vijeće Mjesnog odbora IKA izabrani su:

  1. MATEJ BLAŽIĆ (lista grupe birača, nositelj Matej Blažić)
  2. RICARDO CRNIĆ (lista grupe birača, nositelj Matej Blažić)
  3. IGOR SABLIĆ (lista grupe birača, nositelj Igor Sablić)
  4. RADOVAN TRINAJSTIĆ (lista grupe birača, nositelj Igor Sablić)
  5. MARINO ZAHEJ (lista grupe birača, nositelj Igor Sablić)
  6. NEREO CRNIĆ (lista grupe birača, nositelj Igor Sablić)
  7. LAZAR RADMANOVIĆ (lista SDP)

U Vijeće Mjesnog odbora BELVEDER izabrani su:

  1. MILE MARUNA (lista HDZ)
  2. HARI PRISKIĆ (lista SDP, HSU, UK i AM)
  3. BRUNO STARČIĆ (lista SDP, HSU, UK i AM)
  4. ZDENKO SUŠANJ (lista SDP, HSU, UK i AM)
  5. DAVID KURTI (lista SDP, HSU, UK i AM)
  6. LARA DENONA (lista SDP, HSU, UK i AM)
  7. IVANKA GOLJA (lista SDP, HSU, UK i AM

U Vijeće Mjesnog odbora OPATIJA – CENTAR I izabrani su:

  1. RINO RAVNIĆ (lista grupe birača, nositelj Rino Ravnić)
  2. RADOVAN GREGOROVIĆ (lista grupe birača, nositelj Rino Ravnić)
  3. BRANKO RALIĆ (lista grupe birača, nositelj Rino Ravnić)
  4. ANTE ŠTAMPALIJA (lista grupe birača, nositelj Ante Štampalija)
  5. ALEKSANDAR ALOBIĆ (lista grupe birača, nositelj Ante Štampalija)
  6. EDVIN MILJEVIĆ (lista grupe birača, nositelj Ante Štampalija)
  7. CVIJETA JURANOVIĆ (lista SDP i HSU)

U Vijeće Mjesnog odbora OPATIJA – CENTAR II izabrani su:

  1. MARIN ŽEPINA, (lista HDZ)
  2. KLEMENTINA SELJAK, (lista HDZ)
  3. ELVIRA NOVAK, (lista HDZ)
  4. BISERKA LUNAČEK, (lista SDP i HSU)
  5. MARIJA SIMČIĆ, (lista SDP i HSU)
  6. BORIS LAGINJA, (lista SDP i HSU)
  7. VILMA TROŠELJ ŽIVANOVIĆ, (lista SDP i HSU)

U Vijeće Mjesnog odbora OPATIJA – KOSOVO izabrani su:

  1. MARK GREGORIĆ (lista HDZ)
  2. VLADIMIR BRNEČIĆ (lista grupe birača, nositelj Vladimir Brnečić)
  3. BRANKO MOČIBOB (lista SDP i HSU)
  4. DUŠAN KOTUR (lista SDP i HSU)
  5. MLADENKO CAREV (lista SDP i HSU)
  6. ŽELJKO RUŽIĆ (lista SDP i HSU)
  7. STEVAN ĆULAJA (lista SDP i HSU)

U Vijeće Mjesnog odbora OPATIJA – PUNTA KOLOVA izabrani su:

  1. FRANO PRIMORAC (lista HDZ)
  2. DIANA MILANOVIĆ (lista IDS, NS i AM)
  3. MARKO OREŠKOVIĆ (lista IDS, NS i AM)
  4. GORAN ĐORĐEVIĆ (lista SDP)
  5. LJILJANA KARABAIĆ (lista SDP)

U Vijeće Mjesnog odbora OPATIJA – TOŠINA izabrani su:

  1. PREDRAG WOLF (lista HDZ)
  2. ANTONIJA MANESTAR (lista SDP)
  3. MARIJANA CRNKOVIĆ (lista SDP)
  4. ADRIANO UKOVIĆ (lista SDP)
  5. GERI SMOKVINA (lista SDP)

U Vijeće Mjesnog odbora OPATIJA – VASANSKA izabrani su:

  1. MLADEN ŽIGULIĆ (lista AM)
  2. DINO ŽIGULIĆ (lista AM)
  3. SANJA BEDRAVA (lista AM)
  4. MARKO ĆORIĆ (lista HDZ)
  5. EMIL JELETIĆ (lista IDS)
  6. MILENA JELETIĆ (lista IDS)
  7. KRISTIAN TONČIĆ (lista SDP i HSU)

U Vijeće Mjesnog odbora OPATIJA – VOLOSKO izabrani su:

  1. DAMIR KRAMARIĆ (lista grupe birača, nositelj Damir Kramarić)
  2. DARIJA ŽMAK KUNIĆ (lista grupe birača, nositelj Damir Kramarić)
  3. TIN ŽULIĆ (lista grupe birača, nositelj Damir Kramarić)
  4. EMIN MAŠINOVIĆ (lista grupe birača, nositelj Damir Kramarić)
  5. ODISEJ KURELIĆ (lista grupe birača, nositelj Odisej Kurelić)
  6. KATARINA SRDOČ (lista grupe birača, nositelj Odisej Kurelić)
  7. ALESSANDRA SELAK (lista SDP)

U Vijeće Mjesnog odbora POBRI izabrani su:

  1. SINDI-ANN KRBAVAC (lista HDZ)
  2. VILIM SIMONE (lista grupe birača, nositelj Vilim Simone)
  3. IVAN ZIMMERMANN (lista grupe birača, nositelj Vilim Simone)
  4. BORIS GOLUBOVIĆ (lista grupe birača, nositelj Vilim Simone)
  5. ALEKSANDAR VIGNJEVIĆ (lista SDP, HSU)
  6. DARKO VARLJEN (lista SDP, HSU)
  7. DANKO ŽITINIĆ (lista SDP, HSU)

U Vijeće Mjesnog odbora POLJANE izabrani su:

  1. DALIBOR KLANJAC (lista grupe birača, nositelj Dalibor Klanjac)
  2. VANDA ŽIGANTO BAN (lista grupe birača, nositelj Dalibor Klanjac)
  3. PATRICIA RUMAC (lista grupe birača, nositelj Dalibor Klanjac)
  4. SILVIJA BLAŽIĆ (lista grupe birača, nositelj Dalibor Klanjac)
  5. BRUNO BELASIĆ (lista grupe birača, nositelj Dalibor Klanjac)
  6. DRAGAN KUSTURIN (lista grupe birača, nositelj Dalibor Klanjac)
  7. DAMIR ZRINŠĆAK (lista SDP, UK)

U Vijeće Mjesnog odbora VEPRINAC – UČKA izabrani su:

  1. VLADIMIR BOŠNJAK (lista IDS)
  2. ZORICA SERGO (lista grupe birača, nositeljica Zorica Sergo)
  3. DALIBOR BRUBNJAK (lista grupe birača, nositeljica Zorica Sergo)
  4. GORAN HIBLER (lista grupe birača, nositeljica Zorica Sergo)
  5. TATJANA PUŽ (lista grupe birača, nositeljica Zorica Sergo)
  6. LUCIANO BLAŽENIĆ (lista grupe birača, nositeljica Zorica Sergo)
  7. RAJKO UKIĆ (lista SDP, NS)
error: Content is protected !!