Karate klub Opatija proslavio 20 godina @ Villa Antonio

Krema hrvatskog karatea skupila se u petak navečer u Villu Antonio, gdje je održana svečanost povodom 20 godina postojanja Karate kluba ”Opatija”.

Opatija – Naš klub zaživio je na osnivačkoj skupštini 22. prosinca 1992. godine, a osnovu su mu činili nekadašnji članovi karate kluba Metal iz Opatije. U tih 20 godina postojanja kroz naš je klub prošlo oko 1200 karatista, a sada imamo sedamdesetak aktivnih članova. Od 1996. godine vodimo evidenciju o osvojenim medaljama, te smo od tada osvojili 2381 medalju, od čega 805 zlatnih. Na velikim natjecanjima – svjetskim i europskim prvenstvima te Mediteranskim igrama – osvojili smo 17 medalja i 13 plasmana od 5. do 7. mjesta. Na državnim prvenstvima osvojili smo 96 medalja, a čak 25 reprezantivaca Hrvatske bili su naši članovi, iznio je impresivnu statistiku glavni trener i predsjednik Karate kluba ”Opatija” Dragutin Galina na prekjučerašnjoj svečanosti u Villi Antonio kojom je proslavljena jubilarna godina postojanja kluba.

Ana-Maria Barak, Petra Žic i Glorija Majić

Tom prilikom Galina je zaključio i kako je Karate klub ”Opatija” jedan od najuspješnijih opatijskih sportskih kolektiva, što potvrđuje i činjenica da su dvoranu ispunili bivši i sadašnji članovi kluba, osvajači brojnih medalja na prvenstvima svih razina – od lokalnog turnira do svjetskih finala. Među čestitarima su se našle ugledne osobe iz svijeta sporta, posebice karatea – bila je tu ženska reprezentacija Hrvatske koja je ostvarila rekordan uspjeh osvojivši srebrnu medalju na nedavnom Svjetskom prvenstvu, predsjednik Karate saveza Hrvatske i dopredsjednik europske karate federacije Stjepan Čelan sa suradnicima, predsjednik Sportskog saveza Grada Opatije Fernando Kirigin, te niz sadašnjih i bivših članova kluba te njegovih osnivača poput Zlatka Monara i Mirka Šuše.