Karatistica Opatije Maja Zorić najbolja u Hrvatskoj @ Poreč

Maja Zorić i trener Dragutin Galina @ Poreč

Maja Zorić je osvojila prvo mjesto, borivši se zajedno s još 17 djevojaka u kategoriji iznad 59 kilograma, čime je ostvarila pravo nastupa na Europskom prvenstvu, koje će se od 7. do 9. veljače održati u Lisabonu.

Rijeka, Poreč – Prvenstvo Hrvatske u karateu za kadete i kadetkinje održalo se u subotu 7. prosinca u Rijeci. Od 117 natjecatelja iz 53 kluba, četvero iz Karate kluba Opatija nažalost nije osvojilo medalju.

Nastupili su Leon Tuna, Matija Budić, Lucija Peruško i Petra Peruško, a najbolje je prošla Lucija, osvojivši 5. mjesto u kategoriji kadetkinja iznad 54 kilograma.

Dan kasnije, u Poreču se održalo Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke. Od dva opatijska natjecatelja koja su sudjelovala, Adis Hodžić je u kategoriji do 76 kilograma tijesno izgubio od prvaka navedene kategorije te je u repasažnim borbama zauzeo 7. mjesto.

Izvrsne rezultate opatijski su natjecatelji i natjecateljice ostvarili i u Zagrebu gdje se ovog vikenda održalo Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke, kao i ekipno prvenstvo za kadete i kadetkinje, juniore i juniorke te seniore i seniorke.

Rezultate zagrebačkih borbi donosimo uskoro.