Kobnih sedam minuta: NK Opatija poražena u Dugom Selu

Sve je riješeno u sedam minuta. Od 21. do 27. minute Opatijci su primili tri gola. Neobjašnjivo su duge lopte prolazile obranu i napadači domaćina lako su izlazili neometeni pred vrata Opatije.

Dugo Selo – Opatija je poražena u Dugom Selu 2:4 u pretposljednjem kolu 3. HNL Zapad. Crno-bijeli su dobro krenuli, dominirali. No, domaćini su okrenuli igru na duge lopte. Sve je riješeno u sedam minuta. Od 21. do 27. minute Opatijci su primili tri gola. Neobjašnjivo su duge lopte prolazile obranu i napadači domaćina lako su izlazili neometeni pred vrata Opatije.

Posebno je obrani bježao dvostruki strijelac Žabec, junior Dinama, napadač drugoligaškog Novigrada koji je u Dugo Selo došao iz četvrte talijanske lige. Opatija hvata ravnotežu na terenu ulaskom Šolića koji je dominirao terenom. U drugom dijelu trener Opatijaca Bogolin postavlja sustav 3-5-2 i Opatija potpuno preuzima igru.

U drugom dijelu gosti su puno bolji, no minus od tri gola na poluvremenu bio je prevelik. Osim toga, nije bilo previže žara, obzirom na kraj prvenstva i težak kup susret u utorak protiv Grobničana.

Uz to, Opatija je nastupila u pomlađenom sastavu. Čak šestorica igrača iz početne postave mogu još igrati za juniore.

Dugo Selo – Opatija 4:2 (4:1)
DUGO SELO Stadion Dugo Selo. Gledatelja: 100
Strijelci: 1:0 Mikulić (21.), 2:0 Žabec (24.), 3:0 Žabec (27.), 3:1 Furijan (44.), 4:1 Perišić (45.), 4:2 Vlatković (53.)
Žuti kartoni: Frigan (Dugo Selo), Mikulica (Opatija)

OPATIJA: Ravlić, Mikulica (od 36. J. Rudan), Petanjek (od 25. Šolić), Vlatković, Čulina, Šegon, Furijan, Lazić, Ismaili, Bogolin, Flego
DUGO SELO: Bagarić, Perišić, Salatović (od 46. Pekčec), Filipović, Dadić, Ivančić, Žabec, Mikulić (od 66. Galić), Pavlić (od 70. Babić), Frigan, Stjepanović