Kvalifikacije za Kup Hrvatske: Izgubljena dobivena utakmica

vaterpolo33Volosko – Nevjerojatno i neobjašnjivo su kadeti u sinoćnjoj vaterpolo utakmici protiv Primorja EB izgubili već dobivenu utakmicu i tako propustili veliku priliku da se već jučer praktički kvalificiraju za finale.
Iako su 40 sekundi do kraja treće četvrtine imali vodstvo 7 : 3 i posjed lopte za miran napad i eventualni pogodak koji bi ih odveo na pet razlike,uspjeli su prosuti sve što su gradili tijekom utakmice i dozvolili svom protivniku da se digne iz mrtvih te da u neizvjesnoj završnici uzme pobjedu i dva vrlo važna boda. Primorje EB je bolje krenulo u utakmicu i nakon četiri minute igre golovima Franka i Vrlića povelo 2 : 0. Međutim Opatijci tada kreću uraganski, pokretnom igrom u obrani potpuno obezglavljuju Riječane koji se u takvoj igri ne snalaze i pogocima Krainera 2, Možetića i Rudana na poluvremenu vode 4 : 3.
Tu ne staje njihova serija jer Matej Blažić koristi pogrešku u dodavanju Primorjaša te ostaje sasvim sam ispred golmana i lagano poentira za 5 : 3. Na 6 : 3 podiže prekrasnim golom povratnik u momčad nakon bolesti Franjo Buždon da bi Rakovac iz opravdano dosuđenog peterca zabio svoj prvi i jedini gol na jučerašnjoj utakmici kojim je doveo Opatijce na korak do finala. I onda, kao da je netko ugasio svjetlo!
Na već spomenutih 40 sekundi do kraja trećeg dijela, Rakovac dodaje krivu loptu za leđa svom suigraču a taj poklon objeručke prihvaća Erik Frank te zabija za smanjenje rezultata na 7 : 4 i od tog trenutka kola kreću nizbrdo.
Zadnja četvrtina za Opatijce počinje kao iz najgorih noćnih mora jer Primorjaši za nepune dvije i pol minute postižu tri gola i sve je opet na početku sa tom razlikom što su opatijski vaterpolisti potpuno u šoku čiji rezultat je promašeni peterac Rakovca, totalna pomutnja u obrani i nedostatak ideje u napadu.
No ni tu nije kraj opatijskih muka jer Peculić dovodi u vodstvo Primorje 2.39 do kraja utakmice, a Opatijci u zadnjih minutu i petnaest sekundi ne koriste dva igrača više nakon čega nastaje slavlje riječkih vaterpolista.
Sada Opatijcima preostaju još dvije utakmice, ponovljena protiv Primorja te u Varaždinu sa Krunom Osijek iz kojih im za plasman na finalni turnir trebaju tri boda.