Kvalifikacije za Kup Hrvatske: Neuspješno gostovanje u Osijeku

vaterpolo_osijek_kadeti_1…u posljednjoj četvrtini fizički jači domaćin doslovno je preplivao Opatijce i na kraju zasluženo slavio…
…u nastavku teksta pročitajte raspored narednih utakmica koje igraju Opatijci…

Volosko – Kadeti i mlađi juniori Vaterpolo kluba Opatija gostovali su u sklopu kvalifikacija za Kup Hrvatske u Bizovcu pokraj Osijeka gdje su sa domaćinom, Krunom iz Osijeka, odigrali dvije utakmice iz kojih su izašli poraženi.
U prvoj utakmici dana opatijski kadeti su predvođeni osmerostrukim strijelcem Ivom Radetićem cijelu utakmicu lovili minus od nekoliko golova da bi 20 sekundi prije kraja treće četvrtine došli na samo korak zaostatka 9 : 10. Međutim, nadu Opatijaca da bi mogli iznenaditi puno iskusnijeg domaćina ugasio je pogodak Luke Rimca i to devet sekundi prije kraja tog dijela igre.
U posljednjoj četvrtini fizički jači domaćin doslovno je preplivao Opatijce i na kraju zasluženo slavio pobjedu i prva dva boda.
Kruna Osijek : Opatija 15 : 9
( 3 : 3, 3 : 1, 5 : 5, 4 : 0 )

Suci : Sanel Hrvatin i Matija Begić ( obojica Zagreb )
Opunomoćenik HVS-a : Mario Moro ( Osijek )

Kruna Osijek : Mislav Liović, Luka Kutnjak 5, Lovro Dobrošević, Luka Topalović, Mateo Hvalec, Luka Tomas, Omar Khaznadar, Bruno Milošević, Kristijan Mikrut 2, Leonard Rebuš 1, Luka Serdarušić, Luka Rimac 7, Borna Privšek, Stjepan Bošnjak
Treneri : A. Tompa i M. Bešlin
Opatija : Fran Čubranić, Josip Paradžik, Ivan Frketić, Ivan Popović 1, Niko Krainer, Dino Žigulić, Andrej Fućak, Tin Brubnjak, Ivo Radetić 8, Kristian Tončić, Marko Blažić, Josip Bernetić

Liburnija.net: Kadeti Vaterpolo kluba Opatija @ Osijek

Nakon kadeta na red su došli mlađi juniori od kojih se očekivalo puno, međutim razočarali su kako igrom tako i pristupom utakmici.
Naime umjesto da u prvih nekoliko minuta iz stopostotnih prilika povedu sa golom ili dva oni dozvoljavaju domaćinima da iz neshvatljivih pogrešaka u obrani dobiju prvu četvrtinu sa 3 : 0 i tako praktički dovedu utakmicu na svoj mlin.
U drugoj i trećoj četvrtini Opatijci nastavljaju griješiti u obrani što obilato koristi najbolji igrač Krune Filip Krstić koji postiže ukupno šest od devet domaćih golova i tako uz pomoć odličnog vratara Paulića donosi Osječanima veoma važnu pobjedu. U posljednjem periodu igre Opatijci golovima Radetića i Mateja Blažića uspijevaju donekle ublažiti visok poraz.
Kruna Osijek : Opatija 9 : 4
( 3 : 0, 2 : 1, 3 : 1, 1 : 2 )

Suci : Sanel Hrvatin i Matija Begić
Opunomoćenik HVS-a : Mario Moro

Kruna Osijek : Renato Paulić, Dominik Štekić, Luka Stojanović 1, Ivan Vrbanić, Tomislav Primorac 1, David Lukić, Toni Kaluđer, Toni Opačak, Luka Budak, Ivan Škojo, Filip Nadj 1, Filip Krstić 6, Josip Zeko, Sandro Mršo
Treneri : D. Lerinc i M. Vastl
Opatija : Fran Čubranić, Teodor Hraste, Edi Muškardin, Alex Krainer, Karlo Jelača, Ivan Popović, Matej Blažić 1, Dario Rakovac 2, Ivo Radetić 1, Mateo Rudan, Andreo Katić, Marko Blažić, Alen Možetić, Dominik Frković
U nastavku teksta pročitajte raspored narednih utakmica.